פרופ’ דוד פסיג

חוקר עתיד וראש המעבדה למציאות מדומה באוניברסיטת בר אילן

צילום: תקווה מהבד

צילום: תקווה מהבד

 

 

לדעתי אתה היחיד בישראל שלמד עתידנות טכנולוגית, נכון? יש לך תואר בזה מארה”ב. איך הגעת לזה?

“זה סיפור מעניין, אמיתי. לקח לי הרבה מאוד זמן לומר אותו בקול, אבל אני אספר. הייתי במלחמת שלום הגליל ביחידת טנקים שפרצה בסולטן יעקב. וניהלנו קרב עם גדוד סורי כל הלילה והבוקר. וכשסיימנו, גדוד אחר של החטיבה עקף אותנו, ואנחנו היינו פלוגת טנקים שנשארה כדי למלא דלק וכן הלאה, ופתאום באו שני מטוסים ישראליים… וכסחו לנו את הצורה. זה סיפור ידוע. אחד הסיפורים הקשים. היו לנו 20 הרוגים. הייתי בדיוק בחוד של הפלוגה, בנקיק, וראיתי את המטוסים באים מאחור. למזלי ראיתי את המטוסים”.

זיהית שאלו ישראלים?

“לא זיהיתי שהם ישראלים. הייתי עם פגז ביד על הצריח, ובשנייה האחרונה זרקתי את הפגז ונכנסתי פנימה. קפצתי ראש לתוך הצריח. כשיצאתי מתוך הצריח הייתה לי חתיכת ברזל באפוד, ומסביבי, גיא הרוגים. לקח לי הרבה זמן לספר את הדברים האלו. הייתי כמובן בשוק. היינו הפלוגה הראשונה ששחררו אותנו מיד, והייתי במצב קשה. אבא שלי ראה אותי ככה ואמר לי ‘סע למשפחה בצרפת’. נסעתי וטיילתי, הייתי בהלם טוטאלי.

הייתי במלחמת שלום הגליל ביחידת טנקים שפרצה בסולטן יעקב. כשסיימנו נשארנו מאחור כדי לתדלק, ופתאום באו שני מטוסים ישראליים וכסחו לנו את הצורה

“יום אחד בבלגיה, זה היה ב-1982, נכנסתי לתערוכה של ‘הבית העתידי’. ראיתי מסביב מחשבים ניידים, ילדים משחקים עם ילדים במקומות אחרים בעולם, ועושים בנקאות. זה היה כמו אהבה ממבט ראשון. חיפשתי איפה לומדים את זה בארה”ב ובעולם, ומצאתי מקום אחד במינסוטה. זה סיפור קשה, אבל יש דברים שמניעים אותנו ואנחנו לא יודעים מהם”.

אני מנסה לחשוב כמה להיות חודרני פה. אתה מבין שלא רק ברחת לאמריקה, ברחת לעתיד… ומה גילית? גילית שבאמת אפשר לחיות בעתיד?

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!