נקודות למחשבה

תמונה: Fotolia

תמונה: Fotolia

 עסקים

   ככל שהמשרד שלכם ממוקם גבוה יותר, תקבלו החלטות מסוכנות יותר

המשפט “דברים שרואים משם לא רואים מכאן” מעולם לא היה נכון כל כך, בעיקר לאחר שקוראים את מסקנות המחקר הבא, המגלה כי ככל שהמשרד שלכם ממוקם גבוה יותר, כך אתם, או מי שעושה אתכם עסקים, יהיה מוכן לקחת סיכון גדול יותר.

במחקר שפרסמו באפריל השנה שני חוקרים מאוניברסיטאות מיאמי ומישיגן (Journal of Consumer Psychology 2018) נאסף מידע על ביצועיהן של יותר מ-300 קרנות הון שניהלו נכסים בשווי כולל של מעל 500 מיליון דולר. בשלב הראשון בדקו החוקרים את היחס שבין התנודתיות של הקרנות לבין מיקום משרדיהן. תנודתיות – שהוגדרה על ידי החוקרים כשינוי במחיר קרן מסוימת לאורך שנה אחת, שימשה את החוקרים כמדד להערכת הסיכון שאותה קרן לוקחת. ככל שהקרן משקיעה באפיקים מסוכנים יותר, המביאים תשואה גדולה יותר (או קטנה יותר), כך ההכנסות שלה ישתנו לטובה או לשלילה בקצב מהיר יותר, ובמילים אחרות – התנודתיות שלה תגדל.

תמונה: Fotolia

תמונה: Fotolia

מניתוח הנתונים הגיעו החוקרים למסקנה שקרנות אשר משרדיהן נמצאו בקומות נמוכות, לקחו פחות סיכון מקרנות שמשרדיהן מוקמו בקומות גבוהות. החוקרים ערכו עוד ארבעה ניסויי שטח, ב-22 ערים בארה”ב, כדי להבין את טיב הקשר בין גבהים לסיכונים וגם להסביר אותו.
בניסוי אחד הם נכנסו למעלית במגדל משרדים שבו 73 קומות. הם פנו ל-116 אנשים שהשתתפו בניסוי ונכנסו איתם למעלית, כל אחד בתורו. חלק מהנבדקים נכנסו כאשר המעלית החלה לעלות למעלה, וחלק כאשר המעלית ירדה. בעודם עולים או יורדים, ביקשו מהם לקבל אחת משתי החלטות עסקיות שיניבו להם רווח: החלטה אחת בטוחה, והחלטה שנייה מסוכנת, היכולה להניב רווח גדול (אם תצליח) או רווח קטן – אם לא תצליח.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!