בן או בת? הפעוט בעצמו יחליט – בגיל ארבע

לא מדובר בתסריט דמיוני – אלא במציאות הקורמת עור וגידים: הורים מגדלים ילדים ללא זהות מגדרית, פעוטים בני ארבע עוברים ניתוח לשינוי מין, ובתי ספר מזמינים דראג קווין שתספר לילדים ש”היום הכול הולך”. לאן הטרנד הזה מוביל את הדור הבא ומה קורה בישראל?

בית שימוש לכל המגדרים (אילוסטרציה)

בית שימוש לכל המגדרים (אילוסטרציה)

זילר וקאדין שארפ הם תאומים בני שלוש. הם נדחקים ומתרוצצים בין מדפי בגדים, נעליים וצעצועים בחנות כלבו גדולה בעיר האוניברסיטאית היוקרתית קיימברידג’ שבארה”ב. לזילר גרביונים בצבעי הקשת (סמל הלהט”ב), המונחים ליד מדף לנעלי ספורט בצבעי טורקיז ותכלת. קאדין בחולצת טי-רקס עם הדפס של ג’ירפה בצבע אדום וכתובית: “אותי אי אפשר לעצור” ליד קופסת נגינה עם אורות מהבהבים.

במבט חטוף על שניהם, נראה שההבדל היחיד ביניהם הוא צבע השיער. השיער של זילר חום ושל קאדין בלונדיני. האם זילר הוא בן או בת? ומה לגבי קאדין? את זה הוריהם אינם מגלים, אפילו לא לחבריהם בעיר, מאוניברסיטת הרווארד ומ-MIT. הוריהם אומרים שכל אחד מהתאומים יחליט בעצמו, בבוא הזמן, האם הוא רוצה להיות בן או בת, בלי קשר למינם הביולוגי, כך לפי רשת הטלוויזיה NBC, שהביאה את הסיפור ביולי השנה.

ההורים של זילר וקאדין מייצגים מגמה הולכת ומתרחבת של הורים במדינות מפותחות שהחליטו לגדל את ילדיהם בלי זהות מגדרית (gender neutral). את התינוקות הם מכנים theybies (במקום babies), וכאשר הם גדלים, במקום “היא” או “הוא”, הם פונים אליהם במילה “הם” (they).

“ההורים של זילר וקאדין מייצגים מגמה הולכת ומתרחבת של הורים במדינות מפותחות שהחליטו לגדל את ילדיהם בלי זהות מגדרית”

הורים אחרים מגדלים את ילדיהם כ”בעלי מגדר נזיל” – היכולים לשנות את הזהות המגדרית שלהם בכל עת – להיות “גם בן וגם בת”, או כאלה שהם “רק נשמה”, ללא כל מגדר. בהדרגה, הורים אלה גם מתחילים ללחוץ על מוסדות ממשלתיים וציבוריים לשנות מדיניות בהתאם. כך, למשל, קורי דוטי, אזרח קנדי בעל שפם וזקנקן, המגדיר את עצמו כאדם “לא בינארי” – לא גבר ולא אישה, מבקש שיפנו אליו בכינוי הגוף “הם”. את התינוק שלו הוא מגדל ללא זהות מינית, ונאבק כדי למחוק מכל המסמכים הרשמיים את מין התינוק. פראן פורסברג, גם היא מקנדה, כבר הגישה תביעה לוועדה לזכויות אזרח משום שבמשרד לרישום אוכלוסין סירבו לשנות את רישום המין של בנה, רן, בתעודת הלידה שלו. רן, כיום ילד בן תשע, נולד כבן, אבל מזהה את עצמו כבת. אחיו של רן, טאנה בן ה-12, מזהה עצמו כ”שתי נפשות”, ו”נזיל מבחינה מגדרית”. אזרחים נוספים בכל רחבי המדינה דורשים ממשרדים ממשלתיים לשנות בתעודות הלידה את המין של ילדיהם, או לרשום אותם כ”לא בינאריים”, לפי מרגרט וונטה, פרשנית לנושאים חברתיים זוכת “פרס העיתונות הלאומי לכותבי טורים”, בטור שפרסמה בעיתון הקנדי Globe and Mail.

מקרה נוסף: קריסטל ובריאן סלס, עם בנם סיאן, שגדל ללא זהות מגדרית

מקרה נוסף: קריסטל ובריאן סלס, עם בנם סיאן, שגדל ללא זהות מגדרית

קנדה היא אולי המדינה הפעילה ביותר בעולם בנושא המגדר. בפרובינציות מסוימות בקנדה כבר ממליצים למורים לארגן פעילויות לתלמידים עם דראג קווין שיעזור להם לחקור את הזהות המינית של עצמם, לפי העיתון האמריקני The Daily Caller, שדיווח באפריל 2016 על מסמך שפרסם איגוד המורים בפרובינציית אלברטה ומראה בדיוק את זה. דבר דומה מתרחש בארה”ב. בניו יורק, למשל, יש תור המתנה ארוך לשעת סיפור עם דראג קווין בספריות ציבוריות ובמרכזים קהילתיים, על פי כתבה בניו יורק טיימס ממאי 2017. בברוקלין כבר מזמינים דראג קווין לבתי ספר, כדי שתסביר לילדים שהיא בן שהתחפש לבת, ותעודד אותם לשאול את עצמם מה הם, דווח במרץ השנה ב-Daily Caller.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!