הנסיך האדום וגל החקירות בצמרת הסעודית

מי מאיים על יורש העצר, הנסיך מוחמד בן סלמאן, ומה הקשר לפיגועי ה-11 בספטמבר

יורש העצר, הנסיך מוחמד בן סלמאן | תמונה: Stephane De Sakutin/AFP/Getty Images

בנובמבר 2017 נפתח גל מעצרים חסר תקדים בהיסטוריה המודרנית של סעודיה: 11 נסיכים, ארבעה שרים ועשרות שרים לשעבר הובאו לחקירה. יותר מ-500 איש נעצרו בסופו של דבר, רבים מהם משתייכים למשפחה המלכותית, מחזיקים ביאכטות, במטוסים פרטיים ובמאות מכוניות.

כלי תקשורת מערביים ייחסו זאת לניסיונו של יורש העצר (למלך סלמאן), הנסיך מוחמד בן סלמאן, לחזק את כוחו. יש שטענו כי הסיבה האמיתית היא תסכולו של יורש העצר מכך שהרפורמות הכלכליות שהוביל אינן מתקדמות בקצב המצופה. ממשלת סעודיה טענה כי זה מאמץ שנועד להפחית את השחיתות, להגביר את השקיפות ואת הממשל התקין.

אל-וואליד ייבא אסלאם רדיקלי לארה”ב, קשר קשרים בצמרת הפוליטיקה האמריקנית וניסה לאתגר את הממלכה הסעודית השמרנית

אחד האנשים שנעצרו בחשד לשחיתות הוא דמות בולטת במיוחד – “וורן באפט של סעודיה” – הנסיך המיליארדר אל-וואליד בן טלאל. הונו של אל-וואליד הוערך על ידי מגזין פורבס ב-17 מיליארד דולר והוא נחשב היום לערבי העשיר בעולם. הוא מחזיק, בריאד, בארמון עשוי משיש ובו 420 חדרים, במטוס פרטי ובמתחם עצום הכולל אגמים מלאכותיים וחמישה בתים. הוא גם מושקע בחברות מערביות רבות, כמו טוויטר וסיטיגרופ.

אבל כשצוללים עמוק יותר מגלים רובד נוסף בחייו, נסתר מהעין – שבו אל-וואליד ייבא אסלאם רדיקלי לארה”ב, קשר קשרים בצמרת הפוליטיקה האמריקנית וניסה לאתגר את הממלכה הסעודית השמרנית.

הנסיך האדום

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!