“לכו עם מד קרינה ותבינו עד כמה חמורה הבעיה”

לאחר שנים של חילוקי דעות ועשרות אלפי מחקרים, בחודש שעבר גם מחלקת הטוקסיקולוגיה האמריקאית קבעה – יש קשר בין קרינה סלולרית לסרטן. למעשה זה רק קצה הקרחון. כיצד הפכה הקרינה הסלולרית לאחת הבעיות הגדולות ביותר שלנו כיום? ומדוע התקן הקובע את רמות הקרינה המותרות בחוק אינו רלוונטי?

תמונה: Fotolia

הם עשו כאן הדברה כלשהי עם חומר שאין לו ריח”, אמרה לעצמה גל וייס (55), כשעמדה סמוך לקיבוץ ראש הנקרה שבגבול הצפון – אחד המקומות הנקיים במדינה. היא לא הבינה מדוע היא סובלת מכאבי תופת. כשפסעה לחורשה שליד הקיבוץ הכאב פחת וכשחזרה ליישוב הכאב התעצם מחדש. “זה חומר שאין לו ריח”, נחרטו המילים בראשה.

בחודשיים שקדמו לכך התהפכו חייה. גופה קרס והיא התחילה לחפש מידע שיוכל להסביר מדוע. ממסד הרפואה לא הועיל, והמטפלים האלטרנטיביים לא עזרו גם כן. וייס הבחינה שתסמיניה מחמירים כשהיא נחשפת לזיהום סביבתי, ונחלשים כשהיא מתרחקת ממקום הזיהום, על כן חיפשה בארץ מקום נקי בו תוכל להתגורר ולהתחיל בשיקום. אבל לדאבונה היא גילתה שגם במקומות המרוחקים והנקיים ביותר היא עדיין מרגישה כאב. “זה קרה לי כמה פעמים”, היא מספרת בראיון לאפוק טיימס, “ברמת הגולן, בערבה, במקומות נקיים בנגב. סימפטומים של כאבי ראש איומים, בלבול ולחץ בראש. הקרקפת מתנפחת, הלב מתחיל להלום והבטן משתגעת. לא הבנתי מה זה הדבר הזה”.

אתה לאט לאט נהיה יותר ויותר רגיש. יותר כאבי ראש, יותר פעמים בשבוע, עד שזה כואב כל הזמן, 24/7. אתה מתעורר בלילה מכאב

לאחר ההתנסות בראש הנקרה שוחחה וייס עם ידיד מניו זילנד, אדם שחמש שנים קודם לכן פיתח רגישות דומה לשלה ונאלץ לעזוב את כל שהיה לו ולעבור להתגורר בטבע בבידוד כדי לשרוד. לאחר שהתבסס מעט ושיקם את בריאותו, הוא מצא דרך לנהל תקשורת עם העולם דרך טלפון ואינטרנט קווי. הבשורה שהייתה בפיו עמדה לסבך את העניינים. הוא הקשיב לסיפורה של וייס ואמר לה בפשטות: “ממה שאת מתארת נשמע שגם את רגישה לקרינה. את צריכה למצוא בסביבה שלך מישהו שמבין את זה ולקנות מד קרינה”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!