האיש שמצחיק ילדים חולי סרטן

שולי ויקטור מנסה לעשות את הבלתי אפשרי

שולי ויקטור. מצחיק גם בחו”ל | תמונה: גל לוסקי I.F.A

אתן לך דוגמה לסיפור מופלא ומפתיע”, אומר לי בעיניים בורקות שולי ויקטור – ליצן רפואי המסתובב במחלקות בית החולים, ומנסה להכניס קצת שמחה ואופטימיות למקום קשה כל כך ועצוב.

הילדה שהייתה במשך שבועיים בלי הכרה התחילה פתאום להזיז רגל. בסופו של דבר היא החלימה

“לאה, ילדה בת שמונה, שכבה בטיפול נמרץ מחוסרת הכרה עם סרטן בגזע המוח, מחוברת עם עשרות צינוריות למכונות ולמכשירים מצפצפים. אנשים בצוות הרפואי אמרו לי ‘נראה אותך מצחיק את הילדה הזאת’. איך אפשר להצחיק ילדה חסרת הכרה? אבל זרקו לי את הכפפה ואני ניסיתי להרים אותה. אבא שלה, אדם דתי חובש כיפה סרוגה, ישב לצידה קורא תהילים.

תמונה: יונתן בלום

“כיוון שלא מלמדים אותך איך לתקשר עם מישהו חסר הכרה, ניסיתי לעשות משהו מתוך אינטואיציה, מתוך השראה של הרגע. סיפרו לי שלאה הייתה מחוננת בריקוד ג’אז”.

ויקטור גלגל במהירות מחשבות בראשו. “היא הייתה רקדנית, הרגליים חשובות מאוד בריקוד, אז בוא ננסה להזיז לה את הרגליים”. הוא התיישב מול כפות הרגליים של לאה, הניח את כפות ידיו על כפות רגליה, והתחיל לדבר במהירות כאילו הוא שדרן במשחק כדורגל: “אוזן בועט בעיטה חזקה ומוסר את הכדור לאוחנה, אוחנה מעביר לבלבול, בלבול לדגו, דגו לדמתי, ודמתי מתחיל לרוץ לכיוון השער. לא אין לו סיכוי, אבל מה זה, מה קורה, הוא מזגזג בין כולם ובעיטה ענקית, ענקית לכיוון השער, איזה שער, לא ייאמן, גול, גול”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!