הבית שנקי מרעלים

ירקות אורגניים במרפסת, מי גשמים ודשן טבעי – הבית של טליה שניידר

בוסתן עליון גב למזחר

אני מייצרת בביתי את סינדרום הבית הבריא, שהוא ההפך מסינדרום הבית הרעיל או החולה”, מספרת לי טליה שניידר, תוך שהיא מובילה אותי בשבילי הגינה המשפחתית שכולה חצי דונם, אבל מלאה הפתעות. גינות ירק, יער מאכל, מכלים לאגירת מי גשם, משתלה, תרנגולות ושלווים, ועוד ועוד. שניידר היא מורה לפרמקלצ’ר (ראו הסבר למטה), ובשילוב מיוחד, שניידר היא גם חוזרת בתשובה המקיימת עם משפחתה אורח חיים חרדי. הם גרים בקרית יערים (טלזסטון), סמוך לנווה אילן. קשה להאמין שבקרב בתי דירות אפשר למצוא גינה שכזאת.

שניידר הצליחה להפוך בית קונבנציונלי לבית סופר אקולוגי, כזה שמתחשב בסביבה

“אני רוצה לתת לך לטעום משהו”, היא אומרת, תוך שהיא ממשיכה להוביל אותי בגינה, ועוצרת ליד שיח. “זה דובדבן אדמה”. שניידר מתכופפת לשיח, מפשפשת בין העלים, ומושיטה לי פרי קטן עטוף בקליפה דקיקה עדינה כמו נייר שקוף. אני מקלפת את הקליפה בזהירות, מחזיקה ביד פרי כתום בגודל של עגבניית שרי, וטועמת. ויש לו טעם גן עדן. “זה הכול גדל על אדמה מעורבבת עם דשן טבעי”, היא אומרת, ומושיטה לי חופן אדמה להריח.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!