3 אביזרי ניידות שיכולים להקל על נכים

אנשים עם מוגבלויות צריכים להתמודד עם קשיים רבים אך יש אביזרי ניידות שמקלים עליהם. בואו להכיר את הבולטים שבהם

תמונה: Matthias Zomer/Pexels

הדוח השנתי של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות מצייר פערים גדולים בין אנשים עם מוגבלות לבין שאר האנשים באוכלוסייה. על אף שבישראל יש 1.4 מיליון אנשים עם מוגבלות, שיעור התעסוקה אצלם עומד על 30% בלבד (לעומת 71% בקרב אנשים ללא מוגבלות) וממוצע השכר החודשי נמוך ב-2,000 ש”ח בהשוואה לממוצע הארצי.

כמו כן, 70% מהעובדים עם מוגבלות חשים מופלים לרעה ורק כ-12% מתוך אנשים עם מוגבלות בגילאי 21 ומעלה הם בעלי תעודת בגרות. אלו נתונים שמסבירים את הקשיים בחיים עם מוגבלות ואת הצורך באביזרי ניידות שיקלו עליהם.

החדשות הטובות הן שיש אביזרים שבהחלט עשויים לשפר את איכות החיים של אנשים עם מוגבלות. הנה 3 מתוכם

1. כסאות גלגלים קלי משקל

כסא גלגלים הוא אביזר ניידות חיוני עבור כל מי שמתקשה בתנועה עצמאית. כיום, הדור הבא מיוצג על ידי כסאות גלגלים קלי משקל שאותם נוח להעביר ממקום למקום. המשקל הנמוך מסייע לתפעול העצמי של הכיסא, למלווים של אנשים עם מוגבלויות ולבני המשפחה שעוזרים להם. את היתרונות של המשקל הנמוך ניתן להרגיש גם בבית וגם כאשר יוצאים החוצה לפעילויות פנאי, חברה ותרבות.

הדבר החשוב הוא להתאים את גודל הכיסא ואת מידות המושב לממדי הגוף של אנשים עם מוגבלות. זו גם הסיבה בגללה יש הבדל בין כיסאות גלגלים לילדים ומבוגרים ואפילו כיסאות קלי משק בהתאמה מיוחדת למבנה גוף נשי או גברי.

2. אביזרים משלימים למקלחת ולשירותים

הדברים הקטנים הם אלו שמפריעים ברמה היום יומית לאנשים עם מוגבלות. בשביל להקל עליהם אפשר למשל להרכיב כמה אביזרים משלימים למקלחת ולשירותים ולשפר בצורה דרמטית את איכות החיים שלהם.

מלבד מקלחון עם כיסא ישיבה שאליו עוברים ישירות מכיסא הגלגלים, כדאי להגביה את הברזים, הסבון ועמדת המקלחת ולהתקין מאחזי יד. את ידיות הברז מחליפים לידיות מנוף נוחות לתפעול וניתן גם להתקין דלת אקורדיון שאותה מזיזים הצידה בקלות. למרות שמדובר בניידות בתוך הבית בלבד או יותר נכון רק בחדרי המקלחת והשירותים, המשמעות עבור אנשים עם מוגבלויות היא עצומה.

3. רולטור

היתרון של רולטור הוא שמדובר באביזר ניידות בסיסי וזול יחסית שבעזרתו אפשר ללכת ממקום למקום גם על רקע מוגבלות בתנועה. כיום אפשר לבחור בין רולטור 3 גלגלים, רולטור 4 גלגלים ורולטור דו שימושי ויש גם דגמים מפוארים עם תיק נשיאה איכותי וגלגלים קדמיים גדולים במיוחד שמקלים על התמרון בסיבובים.

כמו כן, את הרולטור אפשר להכניס לרכב כאשר נוסעים עם המשפחה ויש קשישים שמשתמשים בו בשביל להימנע ממאמץ גם בלי קשר למוגבלויות רפואיות מסוימות.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!