כך תבחרו מיטה לילדים

בשביל לבחור מיטה שתשפר את איכות השינה של הילדים צריך לבדוק את המבנה, חומרי הגלם והמידות. במאמר הבא נסביר איך עושים זאת וכיצד משווים בין דגמים שיכולים להתאים לבני נוער

תמונה: Medhat Ayad/Pexels

המלצות רפואיות קובעות שתינוקות בגילאי 0-3 חודשים צריכים לישון 14-17 שעות ביום, בעוד בגילאי 4-11 חודשים הם יכולים להסתפק ב-12-15 שעות. לשם השוואה, בגילאי 1-2 שנים עומד טווח השינה המומלץ על 11-14 שעות ובגילאי 3-5 שנים הוא יורד ל-10-13 שעות. כמו כן, בגילאי 6-13 אמורים הילדים לישון 9-11 שעות ביממה ובגילאי ההתבגרות של 14-17 הטווח הוא 8-10 שעות.

עוד ברור שהמיטה שעליה הילדים שוכבים חשובה לא פחות ממספר שעות השינה. כתוצאה מכך, הורים לילדים חייבים להתייחס לכמה קריטריונים כאשר הם בוחרים את המיטה ולא להקל ראש בהשפעות שלה על איכות החיים של הילדים:

1. מבנה המיטה

הקריטריון הבסיסי ביותר להשוואה בין מיטות ילדים הוא המבנה. מומלץ לבחור מיטה עם מבנה בטיחותי, ארגז מצעים וקרש הגנה מנפילות עבור ילדים מתחת לגיל 6 וכיום ניתן להשיג את כל הפרמטרים האלה גם בתוך מיטה וחצי שתלווה את הילד לאורך גיל ההתבגרות.

מבחינת גוף המיטה, המבנה המקובל הוא של מלבן אבל אפשר להטמיע בו קצוות עגולים לצרכי דקורציה ובטיחות. עם זאת, כמובן שהמבנה והצורה צריכים להתאים לגיל הנוכחי של הילד ולהעדפות שלו.

2. חומרי גלם

עוד קריטריון שבעזרתו אפשר להשוות בין סוגים שונים של מיטות ילדים הוא חומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לבנות אותן. רוב המיטות בנויות מעץ טבעי או מלמין, כאשר לכל חומר גלם השפעה על המחיר: מיטה מעץ מלא תעלה יותר מאשר מיטה מעץ מלמין וניתן להיעזר בפרזול מעטפת ממתכת שמתומחר בנפרד.

אם בוחרים להרכיב פרזול ממתכת, יש להקפיד לשלב כריות בד על המיטה כדי להגביר את הנוחות ולהגן מפני המרכיב הקשיח. בכל מקרה רצוי להגיע לאולמות התצוגה על מנת לראות את המיטה ולהתרשם מהעיצוב, הצבעים והגוונים של חומרי הגלם.

3. מידות

אי אפשר לבחור מיטה לילדים בלי לבדוק את המידות שלה בס”מ. גובה המיטה המומלץ הוא 45 ס”מ מהרצפה ועד קצה המזרון, אך אצל ילדים מתחת לגיל 10 הגובה המקובל הוא 40 ס”מ. הדרך הנכונה להתאים את המיטה לילד היא לבחור קודם את המזרון ורק אז להזמין את המיטה עצמה, כמו גם להתייחס למעקה בטיחות שאמור להיות בגובה של 15 ס”מ מעל המזרן.

רוחב המיטה המומלץ הוא 80 ס”מ, למעט מקרים שבהם אין מספיק מקום בחדר ובהם אפשר לבחור מיטה ברוחב 70 ס”מ. עבור ילדים בגילאי 14-15 ההמלצה היא כאמור על מיטה וחצי שמגיעה ברוחב ממוצע של 1-1.2 מטר או בדגמים רחבים יותר לפי הזמנה מיוחדת.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!