כל מה שצריך לדעת לפני שקונים רכב חדש

קנית רכב הינה צעד גדול ומשמעותי אשר לעיתים עלולה להרתיע. כדי להגיע מוכנים כדאי לבצע בירורים מקדימים ולאחר מכן לגבש דעה ולרכוש את הרכב הטוב ביותר עבורכם. במאמר זה נביא לפניכם מידע חשוב לדעת טרםתרכשו את רכבכם החדש.

בירור תקציב

לפני שתתחילו לגבש לעצמכם מהו הרכב בו אתם מעונינים, תחילה עליכם להבין מהו התקציב שיש בידכם ומהו הסכום החודשי אשר תוכלו לשלם לצד ההוצאות השוטפות האחרות. סכום הכסף הוא הבסיס לכל שאר ההחלטות שיתקבלו בהמשך. במידה והתקציב שבידכם קטן וברצונכם להגדילו כדאי לברר לגבי הלוואות חוץ בנקאיות. ישנם מספר גורמים אשר תוכלו לקבל מהם הלוואות חוץ בנקאיות למשל: חברות אשראי אשר יתרונן הגדול הוא השירות המהיר והיעיל. אישור הלוואות חוץ בנקאיות הוא כמעט מיידי והעברת הכסף לחשבונכם תתבצע תוך ימים ספורים, לעתים אף תוך מספר שעות. נמליץ לכם לערוך השוואה בין החברות השונות על מנת לקבל הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים הטובים ביותר ובריבית הנמוכה ביותר.

רכב משומש או חדש

לאחר שגיבשתם את התקציב תוכלו לדעת האם אתם יכולים לרכוש רכב חדש או שהוא מספיק לקנית רכב משומש בלבד. קנית רכב חדש יכולה להתבצע ישירות מן היבואן או חברת ליסינג וקנית רכב משומש תתבצע מול אדם פרטי או סוחר מכוניות.

הבנת הצרכים

מומלץ להגדיר לעצמכם מהו הרכב לו אתם זקוקים. הגדרת צרכי הרכב תלויה באורח חייכם ושאלות אלה יסייעו לכם להחליט מהו הרכב הנכון ביותר עבורכם:

  • גודל הרכב – האם יש צורך ברכב משפחתי או שרכב קטן מספיק?
  • מספר הרכבים במשפחה – האם זהו הרכב העיקרי או שיש רכב נוסף?
  • שימוש שוטף ברכב – עד כמה שמיש הרכב במהלך השבוע?
  • פעילויות סוף שבוע ונסיעות מחוץ לעיר – האם הרכב הזה יהיה יותר בשימוש בסופי שבוע? האם מרבית הנסיעות שלכם הן מחוץ לעיר או בתוכה?
  • חלל אחסון – האם אתם זקוקים לחלל אחסון גדול של תא המטען נניח במידה ויש לכם עגלת תינוק שתונח שם באופן קבוע או שניתן להסתפק בתא מטען בינוני או קטן?

רמת בטיחות

בטיחות הרכב היא נושא שאין להקל בו ראש. חשוב לוודא כי הרכב בו אתם מעונינים עומד בתקני בטיחות וכי מותקנים בו כמה שיותר אמצעים הדואגים לבטיחותכם ולמניעת תאונות.

בדיקת הרכב

בין אם בחרתם לקנות רכב חדש או משומש חשוב לערוך בדיקה של הרכב.

בבואכם לקנות רכב חדש נמליץ לכם לערוך נסיעת מבחן על מנת להרגיש את הרכב בזמן נסיעה. למשל: כוח המנוע, אבזור, מהירות תגובה של הרכב, נוחיות הנסיעה ועוד.

בקנית רכב משומש הדברים מורכבים יותר והבדיקה חייבת להיות עמוקה ומקיפה. ראשית חשוב לוודא כי הרכב אינו מעוקל או משועבד לטובת הלוואה. במידה וכך הדבר יש להתנות את רכישת הרכב בהסרת השעבוד.

כמו כן, חשוב לבדוק את היסטורית הטיפולים והתאונות של הרכב ואף לערוך בדיקה במוסך.

רשיון הרכב יכול להעניק מידע רב הכולל את מספר הבעלים הקודם של הרכב, טסט קרוב, התאמה בין פרטי הרשיון לפרטי המנוע ומספר השלדה ועוד.

במידה ובחרתם לרכוש את הרכב מסוחר רכבים וודאו כי יש בידיו תו סוחר וכי ביכולתו לתת לכם טופס גילוי המפרט את כל פרטי הרכב. במידה ואחד מן השניים חסר, אל תתפתו לבצע את העסקה עד כמה שתראה לכם טובה.

לפני סגירת העסקה מול המוכר כדאי לקחת את הרכב לבדיקה באחד מן המכונים המורשים לכך ולקבל הערכה אמיתית על הרכב ומצבו מבחינת פחחות ומכניקה.

ביטוחי רכב

ביטוח החובה לרכב הוא כשמו, חובה, ולכן יש לקחת בחשבון את מחירו בתוך תקציב הרכב. מומלץ לערוך השוואת מחירים ולבחור בחברת הביטוח המציעה את מחיר הביטוח הזול ביותר. לביטוח החובה המגן מפני נזקים בגוף כדאי להוסיף גם ביטוח מקיף או ביטוח צד ג’ אשר יגנו עליכם מפני פגיעות ברכב ובצד שלישי, גניבות, תאונות ועוד.

לסיכום, סמכו על עצמכם ועל הידע שלכם, אל תתפשרו על הדברים החשובים לכם אך היו מודעים ליכולות הכספיות שלכם וכך תקנו את הרכב המושלם עבורכם. בהצלחה!

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!