ההמצאות האבודות של ניקולה טסלה

מי מנסה להסתיר אותן, ואיך הן יכלו לשנות את האנושות?

ניקולה טסלה במעבדה שלו, לצד “סלילי טסלה” שגורמים לחשמל להתפרק באוויר וליצור ברקים | תמונה: Dickenson V. Alley/CC BY-SA 4.0

עברו כמעט שלושה ימים מאז שעת המוות המשוערת ב-7 בינואר 1943. גופתו של המדען והממציא ניקולה טסלה התגלתה במהלך סיבוב ניקיון שגרתי של חדרנית המלון “ניו יורקר”. היא רצה במהירות למנהליה שקראו למשטרה, וסיפרה לחוקרים מה שראתה. היא רק לא ידעה שכנראה היא לא הייתה הראשונה שנכנסה לחדר וראתה את הגופה.

אם טסלה אכן הצליח להעביר חשמל למרחק של עשרות קילומטרים דרך האדמה והאוויר, מדוע המצאתו לא ראתה אור?

מתברר שבעשור האחרון לחייו התגורר הממציא, הנחשב כיום לגדול המדענים של תקופתו, בחדר קטן במלון בניו יורק. לשמו של טסלה נקשרו המצאות כמו זרם חילופין, תקשורת אלחוטית, אנרגיה הידרואלקטרית, מנוע האינדוקציה, אורות הניאון, שידורי רדיו ועוד רבים אחרים. במלון הזה הוא שמר בכספת מסמכים המתעדים רבות מהמצאותיו, בהן כמה שככל הנראה לא פורסמו מעולם. אחת מהן היא “טלפורס” – נשק שטסלה טען ב-1934 שפיתח. הנשק מבוסס על קרן חלקיקים שזכתה בתקשורת לכינוי “קרן המוות”, היכולה, לדבריו, להפיל מטוסים ממרחק של כ-300 קילומטר. המצאה נוספת שטסלה טען שפיתח היא היכולת להאיר נורות המונחות על האדמה, לא באמצעות חוטי חשמל שבהם עובר זרם, אלא באמצעות חשמל אלחוטי העובר באוויר ובאדמה. כל זה לפני כמעט מאה שנה.

מכתב מרוזוולט התוהה מה קורה עם טסלה. מארק סייפר טוען כי רוזוולט התעניין ככל הנראה בנשק החלקיקים שפיתח טסלה | תמונה: Prometheus Films

טסלה התנהל בסודיות רבה לגבי המצאותיו, ומעטים, אם בכלל, יודעים עד לאן הפליג איתן. הסיבה העיקרית לכך היא היעלמותם המסתורית של מסמכים, שככל הנראה נלקחו מחדרו לאחר מותו ולפני שהחדרנית נכנסה אל החדר.

“היו לו ארגזים במלון ניו יורקר, ואחרי שהוא מת כל הארגזים נאספו. האף-בי-איי מציין במסמך שפורסם לציבור שהיו 80 ארגזים וש-60 מהם נשלחו ליוגוסלביה. כלומר 20 ארגזים חסרים”, אומר בראיון לאפוק טיימס מארק סייפר, דוקטור לפסיכולוגיה, שחיבר ב-1996 את הביוגרפיה של טסלה (Wizard: The Life & Times of Nikola Tesla) שהפכה לרב מכר.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!