עיצוב חדר השינה על פי עקרונות הפנג שואי

המטרה של עקרונות הפנג שואי היא לעזור לסדר חדרי שינה רגועים יותר. בשביל זה צריך לבחור היטב את המיקום עבור המיטה, לסדר בצורה נכונה רהיטים שונים ולא לשכוח פתחי אוורור ותאורה. הנה המדריך המלא

תמונה: pexels.com

פנג שואי היא שיטת עיצוב שנשענת על עקרונות מנחים ומספר כללי מפתח. עקרונות השיטה תקפים לגבי כל החדרים בבית והם רלוונטיים בעיקר לחדרי שינה. בין היתר, בעזרת השיטה ניתן לעצב חדרי שינה רגועים ולשפר את איכות החיים. בנוסף, עקרונות השיטה מתאימים לחדרים קטנים וגדולים כאחד וחלקם מנוצלים אפילו בבתי מלון.

לפי עקרונות הפנג שואי, מיטות זוגיות הן הרהיט שצריך לקבל את רוב תשומת הלב בעת סידור החדר. הסיבה לכך קשורה לגודל של המיטה, לנוכחות שלה ולאנרגיות שהיא משדרת. מבחינה פרקטית, תורת הפנג שואי קובעת שיש לאפשר גישה למיטה משני הצדדים ושצריך להשתמש בשולחן או שידה ליד כל צד.

בנוסף, חשוב להימנע מקו ישר בין המיטה לדלת ולא למקם אותה מתחת לחלון. לא בטוחים האם אתם עומדים בקריטריונים? אם הרגליים שלכם מצביעות אל דלת כאשר אתם שוכבים על המיטה – זה הרגע לקום ולמצוא סידור אחר לרהיטים.

מה הקשר בין חלונות, אורות ופנג שואי?

בשביל לעצב חדר שינה בשיטת הפנג שואי צריך להוציא ממנו את כל מכשירי הטלוויזיה, המחשבים והחשמל, לרבות מכשירי הכושר. עקרונות השיטה יוצאים מתוך נקודות הנחה שמדובר בציוד שהורס את זרימת האנרגיה, מה גם שסביר להניח שאתם בעצמכם תרגישו לחוצים יותר אם תראו את המחשב מול העיניים בכל פעם שבה תתעוררו בבוקר.

בנוסף, לפי הפנג שואי כדאי לפתוח את החלונות לעיתים קרובות ולהימנע מנשימת אוויר עבש ומלא בחומרים מזהמים. אם רוצים לשפר עוד יותר את זרימת האנרגיה, תורת הפנג שואי קובעת שצריך למקם צמחים רחוק מהמיטה ושכדאי להתקין מעמעם אורות (דימר).

איזה צבעים מתאימים לחדר השינה שלכם?

כל עקרונות הפנג שואי מקדמים את הזרימה הטובה של האנרגיה ויוצרים תשתית לשינה ערבה, בריאות מינית וכוחות מחודשים. כתוצאה מכך, הצבעים האידיאליים עבור חדרי השינה יהיו בספקטרום של “צבעי עור”: בין חום, שוקולד ושחור עשיר. במקביל, בשיטת הפנג שואי מבינים שייתכן ויש לכם העדפות לגוונים מסוימים ואף מאפשרים לשלב את הצבעים בתוך החדר עם אלו ששולטים בשאר חללי הפנים של הבית.

לסיכום, עיצוב חדר השינה על פי עקרונות הפנג שואי מתחיל במיטה, ממשיך עם התאורה וכולל גם את הצבעים של הקירות. בפנג שואי אפשר לפתור כמעט כל בעיית עיצוב בעזרת סידור מחדש של הרהיטים ויש גם המון מקום לגמישות. כל מה שצריך לעשות הוא לשמור על ראש פתוח ולהקפיד על העקרונות המנחים של השיטה בחדר שינה קיים או בתכנון בית חדש.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!