החומר המסתורי ששורד פיצוצים גרעיניים

לאן נעלמה ההמצאה הגאונית שיכלה להגן עלינו מפני האסונות הגדולים ביותר?

איור: מושיק גולסט

פיטר מקאן, מגיש “עולם המחר” – התוכנית המדעית של ה-BBC, הציג לצופים בבית בשידור חי, ביצה, והבטיח שהיא אינה ביצה רגילה. כשקירב אליה להביור שבער בטמפרטורה של 1,200 מעלות צלזיוס, האדימה הקליפה מעט בחלק שספג את האש, אך נותרה ללא פגע. לעומת זאת, כשמקאן כיוון להביור דומה לביצה אחרת, היא נשברה מיד. מה הפך את הביצה הראשונה לחסינה? הקסם טמון בשכבת ציפוי לבנה דקיקה מחומר פלסטי חדיש – “סטארלייט” (Starlite).

מקאן השאיר את הביצה החסינה מול הלהביור הבוער והלך לחלק אחר של האולפן. “סגולותיה הייחודיות של שכבת הציפוי הדקיקה יוכלו להציל אותנו משריפות במטוסים ובבתים שלנו”, הוא הסביר לצופים, כשברקע נמשכת הבעירה.

מקאן כיבה את הלהביור שהופנה לביצה, שלף אותה בקלילות מהמתקן עליו ניצבה, אחז בה ואמר: “זה מרגיש חמים”

כעבור כשלוש דקות חזר מקאן אל הביצה והראה לצופים שהקליפה שרדה את עוצמת הבעירה. אבל החלק המפתיע ביותר הגיע מיד אחר כך. מקאן כיבה את הלהביור, שלף בקלילות את הביצה מהמתקן עליו ניצבה, אחז בה ואמר: “זה מרגיש חמים”. באמצעות סכין מטבח פשוטה, הוא שבר את קליפת הביצה ושפך ממנה את החלבון והחלמון כשהם נוזליים לחלוטין, ממש כאילו הביצה הוצאה זה עתה מהמקרר.

מקאן הבטיח לצופיו שקיים בעולם חומר ציפוי מיוחד היכול לשמש כהגנה מושלמת עבורנו מחום ומשריפות, ולהועיל במגוון תחומים. יש רק בעיה אחת – ניסוי הביצה של מקאן צולם במארס 1990. איפה החומר המופלא הזה היום, ומדוע לא שמענו עליו מאז?

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!