החייזרים באים

התפרצויות רדיו חזקות שמגיעות לאחרונה שוב ושוב מהחלל מציעות שאולי אנחנו לא לבד. “סביר מאוד שברגע שנצא ממערכת השמש נגלה שיש הרבה תנועה באזור הבין כוכבי”, טוען פרופ’ אבי לייב, ראש החוג לאסטרונומיה באוניברסיטת הרווארד, שכמו מדענים אחרים טוען שחשוב שנחפש ציוויליזציות זרות, שעד לא מזמן נחשבו כמדע בדיוני

תמונה: Fotolia

כשד”ר דונקן לורימר ותלמיד המחקר שלו מאוניברסיטת מערב וירג’יניה עברו על נתונים שהתקבלו מטלסקופ הרדיו “פארקס” שבאוסטרליה, הם חיפשו סימנים להתפרצויות רדיו המגיעות מהחלל. השנה הייתה 2007 ובין הנתונים היו פרטים רבים כל כך, שקל היה ללכת לאיבוד.

אבל יום אחד הם הבחינו במשהו יוצא דופן שקשה היה לפספס. בנתונים שנדגמו בטלסקופ כמה שנים קודם לכן התגלו התפרצויות שונות מכיוונה של גלקסיה הסמוכה לשביל החלב הנקראת “ענן מגלן הקטן”. התפרצות קרינת הרדיו נמשכה רק כחמש אלפיות השנייה, אבל העוצמה הייתה חזקה מכל מה שהכירו עד היום. הם תהו מה יכול היה לגרום לזה.

במדע דנים בעדויות ובדברים שאנחנו רואים, אין שום סיבה לפסול את האפשרות הזאת על הסף. צריך לשים אותה על השולחן ולכלול אותה בין האפשרויות שבהן דנים

הם החליטו לכוון את הטלסקופ “פארקס” לאזור בשמים שממנו הגיעה ההתפרצות, בתקווה שיקרה משהו. אבל כלום לא קרה.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!