מהו סוד הצלחתה של קבוצת הכדורסל הטובה ביותר בהיסטוריה?

מאמן הכדורסל סטיב קר לקח קבוצה בינונית ובתוך שנה אחת הפך אותה לקבוצה הטובה ביותר בהיסטוריה הצפויה לזכות באליפות גם השנה. כל זה באמצעות עקרונות מנהיגות הלקוחים מעולם הניהול הרגיל. איך עשה זאת?

סטיב קר עם קבוצתו | תמונה: Cyrus Saatsaz/CC-BY-SA-4.0

בעונה הראשונה שלו כמאמן אן-בי-אי (NBA) הוא הוביל את ה”גולדן סטייט ווריורס” לאליפות. בשנה השנייה, הווריורס סיימו את העונה עם רקורד של 73 ניצחונות לעומת 9 הפסדים – הטוב ביותר בהיסטוריה של הכדורסל.

מבקרים יוכלו לטעון בקלות כי הגורם להצלחת הקבוצה שהוביל המאמן סטיב קר פשוט – כשיש לך סופרסטאר כמו סטפן קרי, הנחשב כיום לקלעי הטוב בעולם, ולצדו קליי תומפסון, צלף מחונן, איך תוכל להפסיד? אולם קרי ותומפסון שיחקו גם בעונות הקודמות. ב-2013-2012 קרי ותומפסון הובילו את הקבוצה לפלייאוף, כשקרי קובע שיא של 272 שלשות לאורך העונה. השיא לא עזר והקבוצה הודחה בסיבוב השני. עונה אחר כך (2014-2013) היא הודחה כבר בסיבוב הראשון.

צורת ההתנהלות של קר מעלה שאלה שמרבית המנהלים כיום, בין אם הם עוסקים בספורט ובין אם בניהול חברה קטנה או גדולה, צריכים לשאול את עצמם

אז מה היה הגורם האמיתי להצלחה הפתאומית שלהם? בלי ספק סטיב קר – מאמן הכדורסל שקיבל על עצמו, בפעם הראשונה בחייו, לאמן את הקבוצה ב-2014 והצליח לעשות משהו שקודמו בתפקיד, המאמן מארק ג’קסון, נכשל בו. באמצעות עקרונות מעולם הניהול הוא הפך בזמן קצר קבוצה של אינדיבידואלים למכונה משומנת המצליחה לרמוס את הליגה ברמות הגבוהות ביותר של הכדורסל העולמי. איך עשה זאת? ומה אפשר ללמוד משיטתו על מנהיגות ועל ניהול?

ללמוד מהטובים ביותר

מחברת עבת כרס, מלאה ברישומים מעשה ידיו של סטיב קר, בצבצה מתוך החפצים השונים בבית משפחתו בעת שנערך שיפוץ בביתם. זה היה סוג של יומן שניהל בימים בהם עוד היה שחקן באן-בי-אי. אוצר בלום של מחשבותיו, לא רק על כדורסל, אלא על החיים בכלל. הצעד הראשון שעשה קר כשקיבל את המושכות להובלת הקבוצה, היה לחזור לאותו יומן מהעבר כדי לקבל ממנו רעיונות ותובנות.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!