קנוניה עם רוסיה? חפשו אותה אצל ג’ו ביידן

מהי מידת מעורבותו של ג’ו ביידן, סגנו של הנשיא אובמה שהכריז על מועמדותו לבחירות 2020, בארגון שהקים מרגל סובייטי?

שלדים בארון? ג’ו ביידן | תמונה: Tasos Katopodis/Getty Images

בעוד נשיא ארה”ב, דונלד טראמפ, טוהר מקשר לקנוניה כלשהי עם רוסיה, מנהיג אחר מותיר סימנים לדאגה: ג’ו ביידן, שהיה סגנו של הנשיא אובמה, ואשר הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה”ב ב-2020 מטעם הדמוקרטים.

ביידן חב תודה עמוקה לארגון לא מוכר אבל משפיע מאוד בארה”ב. ארגון שתמך בו כלכלית ואידאולוגית, החל מהימים שהיה פוליטיקאי צעיר ונלהב ועד לתקופה בה כיהן בתפקיד השני הבכיר ביותר במדינה. שם הארגון הוא “המועצה לעולם שראוי לחיות בו” (CLW – Council for a Livable World), ומאחוריו אנשים עם קשרים עמוקים לבריה”מ לשעבר ולרוסיה.

ביידן חב את הקריירה הפוליטית שלו לארגון שהוקם על ידי מרגל סובייטי (לכאורה), ולמי שצירף אותו לארגון – אלברט גור, שהיה בן טיפוחיו של מרגל נוסף

את הארגון הקים ב-1962 פיזיקאי גאון בשם ליאו סילארד שקרא בצעירותו ספר מדע בדיוני על פצצת גרעין והתמלא השראה לפתח אותה. בזמן מלחמת העולם השנייה הוא הצטרף לפרויקט מנהטן ופיתח עם שותפיו את הפצצה הגרעינית האמריקנית הראשונה. פרט להיותו מדען, היה סילארד גם אוהד מושבע של בריה”מ הקומוניסטית וסוכן שלה בתוך הפרויקט הסודי ביותר של האמריקנים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!