הטכנולוגיה החדשה: השבחת עוברים

השימוש בטכנולוגיה לברירת מין העובר כבר רווח בארה”ב. כעת קליניקות מציעות לברור עוברים בהתאם לצבע העיניים או לרמת האינטליגנציה הצפויה

תמונת אילוסטרציה: Fotolia

ליסה והנרי, זוג אמריקני בשנות ה-30 המתקדמות לחייהם, כבר הרימו ידיים מהדרכים הטבעיות. לאחר מספר שנים שלא הצליחו להביא ילד לעולם, בצער ובחוסר התלהבות פנו לאחת הקליניקות המקומיות להפריה מלאכותית.

השיחה עם הרופא הפיגה כמה מהחששות, ובסופה הם קיבלו ממנו ערימה גדולה של ניירות ופרסומים. בהם היה פרסום שהפתיע אותם במיוחד – הבטחה שרמת האינטליגנציה של התינוק שייוולד לא תהיה נמוכה מדי.

האם ייווצר כאן “מרוץ חימוש” בו הורים יעדיפו לייצר במבחנות את הילדים “המשובחים” ביותר שהם יכולים?

נשמע עתידני? מתברר שלא. מדובר בפרסום של חברת Genomic Prediction שמושבה בניו ג’רזי שבארה”ב. החברה נוסדה ב-2017 והיא עורכת בדיקות גנטיות לביציות שעברו הפרייה מלאכותית. בתחילה, הבדיקות שהיא הציעה היו מוכרות יחסית. למשל, בדיקה המאפשרת לסנן עוברים שעתידים לחלות במחלות גנטיות קשות כמו סיסטיק פיברוזיס או מחלת הנטיגטון הניוונית הפוגעת בתאי המוח. מבחינת סריקת המידע הגנטי אלו בדיקות פשוטות יחסית – מדובר במחלות הנגרמות כתוצאה משיבוש בגן יחיד.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!