הנרקומנים החדשים – בינג’, מסכים ומשחקי מחשב

ההתמכרות שלנו למסכים תלך ותגבר. איך ייראה עולם שבו הטכנולוגיה תנהל אותנו במקום שאנחנו ננהל אותה?

תמונה: Fotolia

רואים אותם הולכים ברחוב עם ראש מורכן, יושבים בארוחת ערב משפחתית ומתכנסים בתוך עצמם או נרדמים בשעת לילה מאוחרת מול המסך. כולנו מכירים אותם – הם אנחנו.

סקר של “מרכז פיו” מפברואר השנה גילה שישראל נמצאת במקום השני בעולם, אחרי דרום קוריאה, באחוז הבוגרים באוכלוסייה המחזיקים סמארטפון (88 אחוז). למקום הראשון היא עולה כאשר מדובר באחוז הבוגרים המשתמשים ברשתות חברתיות. ישראל שומרת על מקומה בפסגה, אחרי דרום קוריאה, גם בקטגוריית “המשתמשים הצעירים ביותר” שיש להם סמארטפונים – הילדים שלנו.

שניים מתוך שלושה הורים בישראל סבורים כי השימוש במסכים פוגע ביכולתו של הילד ליצור ולתחזק קשרים בין-אישיים

בתור אומת הסטארט-אפ יש לנו במה להתגאות, אך יש לנו גם הרבה סיבות לדאגה. סקר שערכה קבוצת גיאוקרטוגרפיה עבור “העמותה לגמילת ילדים ממסכים” גילה שכ-70 אחוז מההורים בישראל סבורים כי ילדיהם מכורים למסכים. 55 אחוז מההורים מוטרדים מהשפעתם המזיקה של המסכים על מוחו של הילד, ואחד מכל שישה הורים חושש כי ילדיו יגיבו באלימות אם יידרשו להפסיק את השימוש בסמארטפון או במחשב. שניים מתוך שלושה הורים סבורים כי השימוש במסכים פוגע ביכולתו של הילד ליצור ולתחזק קשרים בין-אישיים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!