מהפכה בעולם קופות הגמל! עובדים שסיימו את עבודתם יוכלו למשוך פיצויים לאחר ארבעה חודשים

לפני קצת יותר משנה פורסם ‘תיקון 21’ ב- ‘חוק הפיקוח על השירותים הפיננסיים (קופות גמל), התשס”א – 2005’ אשר לפיו, עובדים שיצאו ממקום עבודתם יוכלו למשוך פיצויים מקופת הגמל שלהם – 4 חודשים לאחר שסיימו את התקשרותם התעסוקתית. מומחים במערכת המשפט בישראל אשר עוסקים בתחום של דיני קופות הגמל – רואים בתיקון הנ”ל כבשורה ומהפכה של ממש. במאמר זה אנו נציג את עקרונותיו של התיקון ונדון בהשפעותיו על עובדים ומעסיקים כאחד.

תמונה: 123rf.com

תחום המשפט של דיני העבודה עוסק בזכויותיהם של כלל העובדים במשק: החל מאלו של עובדי הניקיון וההוראה, דרך אלו של אנשי השיווק והמתכנתים ועד לאלו של נהגי הרכבות, הרופאים ושל הטייסים. בתוך כך, פסקי הדין והתקדימים המשפטיים אשר הועלו לא פעם בתחום דיני העבודה – השפיעו באופן ישיר על תעשיות מרכזיות במשק.

ביולי אשתקד פורסם ‘תיקון 21’  ל- ‘חוק הפיקוח על השירותיים הפיננסיים (קופות גמל), התשס”א – 2005’. עפ”י התיקון הנ”ל, שכירים אשר סיימו את התקשרותם התעסוקתית יוכלו למשוך פיצויים מקופות הגמל שלהם – בתוך 4 חודשים ממועד סיום עבודתם. יתרה מכך, התיקון החדש מבטל את ההנחיה הקודמת – להמציא אישור המעיד על כוונת המעסיק לשלם פיצויים לעובד.

תמונה: 123rf.com

קבלת הפיצויים תהה מותנית בהסכמים קיבוציים/הסכמים תעסוקתיים אחרים המסדירים את יחסי העבודה שבין העובד למעסיק. ובתוך כך, אסור שבמהלך 4 החודשים החל ממועד סיום ההעסקה – יקרו אי אילו מן האירועים הבאים:

  • המעסיק ממציא אישור כדין כי אין מקום לזכות את העובד/ת בפיצויי פיטורין.
  • המעסיק ממציא פסק-דין משפטי המעיד על שלילה (חלקית או מלאה) של פיצויי הפיטורין לעובד/ת.
  • המעסיק מציג אסמכתא לכך שכספי הפיצויים אינם מגיעים לעובד/ת (וזאת בהסתמך לחוזה ההעסקה מולם).

 בכל אימת שלמעסיק יש עילה למנוע מן העובד/ת לקבל את פיצויי הפיטורין, עליו לפעול במהירות בתוך טווח הארבעה חודשים – מרגע סיומה של ההתקשרות התעסוקתית עימם.

מנגד – בכל אימת שלעובד/ת הייתה קופת גמל המזכה אותם בפיצויי פיטורין (ומעסיקם לא פעל בטווח הארבעה חודשים), הם יהיו זכאים לתשלומי פיצויים עפ”י דין התיקון החדש.

ככלל, קופת גמל היא מכשיר פיננסי המיועד לחיסכון לטווחים משתנים. אי לכך, יש להתייחס ברצינות ובתשומת לב יתרה לתנאים ו- לזכויות הקיימים בה. עוד חשוב לזכור, כי קופות גמל הן מוצר לכל דבר וכי ניתן (ואף רצוי) להשוות בין כמה מהן.

תמונה:123rf.com

קחו כדוגמא את קופות הגמל להשקעה – מוצרי חיסכון חדשים וגמישים אשר הושקו ע”י משרד האוצר בסוף שנת 2016. מטרתן של קופות הגמל להשקעה היא לעודד את הציבור להגדיל את חסכונותיו הפנסיוניים, תוך אפשרות ליהנות מנזילות כספית ומן האפשרות לעבור (ללא תשלומי קנסות) בין מסלולי חיסכון שונים. בקופות הגמל להשקעה ניתן להפקיד עד 70,000 בשנה, כאשר את ההפקדות ניתן לבצע ברמה החודשית או דרך הפקדה יחידה של כלל הסכום במלואו.

שתיים מיתרונותיה הבולטים של קופת הגמל להשקעה, הם האפשרות ליהנות מפטור מלא ממס (בעת משיכת כספים לאחר גיל הפרישה) וקבלת שירותי ניהול מקצועיים בדמי ניהול נמוכים (הנעים בממוצע בשיעורים אטרקטיביים של 0.7%-0.9%).

עפ”י רוב, תוכלו להצטרף אל אחת מקופות הגמל (כולל קופות הגמל להשקעה) דרך בתי ההשקעות. ושוב, מומלץ להשוות בין כמה קופות גמל לפני שבוחרים להצטרף לאחת. ואם כבר החלטתם להצטרף לקופת גמל להשקעה מסוימת, עיברו היטב על סעיפיה בכדי שתכירו את מלוא זכויותיכם!

 

 

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!