למה תואר שני במשפטים?

תמונה: pexels.com

כיום בעולם התעסוקה, עוד הרבה לפני בחינת רמת ההכנסה והתנאים המוצעים במשרה, הן המעסיקים והן העובדים העתידיים בוחנים את האפשרויות השונות לפיתוח אישי – האתגר האינטלקטואלי תוך כדי ביצוע המטלות השונות במהלך היום יום. אחת הדרכים היעילות לעמידה באתגרים אלה, היא באמצעות חזרה לספסל הלימודים להמשך ההתמקצעות בתחום שלכם או בתחום נפרד. כך – תוכלו להשיג את האתגר המחשבתי ואף לפתוח אופקי תעסוקה נוספים בשלב מאוחר יותר.

תואר שני במשפטים – הדרך לגלות יותר על התחום בו אתם עוסקים כיום

לימודי תואר שני במשפטים מעניקים לכל אדם אפשרות להרחיב את הידע בנישה בה הוא פועל בהיבטים לגאליים ואתיים נוספים. בדרך כלל, תואר שני במשפטים יכלול התמחות כמו: משפט מסחרי, דיני הייטק, משפט פלילי, קרימינולוגיה, זכויות אדם והתמחויות נוספות.

לדוגמה: אם אתם עוסקים היום כפעילים בארגונים חברתיים, מומלץ להכיר את הפן הלגאלי הקשור להתנהלות בתוך מציאות מורכבת; הן מבחינה פוליטית והן מבחינת סדרי עדיפויות לאומיים כאשר פועלים בתחום זכויות האדם.

אם אתם עוסקים כיום בתחום המשפט האזרחי ומעוניינים להרחיב את הידע בתחום הפלילי תוכלו לעשות זאת במסגרת תואר נוסף. תואר שני במשפטים יפתח בפניכם עולם חדש בו תוכלו להכיר את  השינויים בחוקים השונים בישראל ובעולם, ללמוד תקדימים חדשים וכן להבין התפישה הרווחת היום במשפט הגלובלי בתחום זה.

תחום ההתמחות של “דיני הייטק” פותח אתכם לסוגיות מעמיקות בתחום המשפט המסחרי המורכב, הנוגע לשאלות כמו: הפרת פטנטים, עמידה ברגולציה בינלאומית הקשורה לפרטיות המידע ואתגרים נוספים הקשורים למציאות הפוליטית בעולם, כמו: הקשיים שבעלי חברות דוגמת פייסבוק, אפל ומייקרוסופט נאלצות להתמודד עמם ביתר שאת בבתי המשפט בארה”ב ובאירופה.

מדוע כדאי להעמיק בפן הלגאלי גם אם אינכם עוסקים בתחום?

פעמים רבות אנו מגלים כי עולם התוכן שלנו מצומצם לתחום בו אנו עוסקים בחיי היום יום. אנו קוראים תכנים רבים על הנישה שלנו, מדברים עם חברים וקולגות על תחומים מצומצמים וגם ההרצאות שאנו שומעים אינן מעמיקות בתחומים מורכבים. תואר שני במשפטים מתאים למי שרוצה להכיר לעומק סוגיות רבות וכן להיות בקשר עם סטודנטים כמוכם שכבר נמצאים בשוק העבודה.

במהלך התואר במכללות רבות תגלו כי אתם זוכים גם להתנסות בעבודה המשפטית המעשית – כאשר עורכי דין מהשורה הראשונה מלווים אתכם. אם אתם לומדים את התחום בהיבטים החברתיים שלו תוכלו גם לקבל את האפשרות לעשייה חברתית משמעותית שיכולה להיות חלק בלתי נפרד מקורות החיים שלכם וגם לגוון את השגרה.

לדעת לאן הולך עולם המשפט היום

אם סיימתם תואר ראשון במשפטים בעבר הרחוק ולאחר מכן התחלתם לעבוד כמשפטנים או עו”ד, לאחר שעברתם בהצלחה את מבחני הלשכה וההתמחות בוודאי יצא לכם לעסוק בתחום אך לא התעדכנתם בשינויים האחרונים.

כאשר אתם מתחילים תואר שני במשפטים אתם יכולים להישאר עם יד על הדופק ולהכיר את השינויים המשמעותיים שהתרחשו בבתי המשפט בעשור האחרון. כיום, ניתן לזהות את המגמות החדשות בבחינה של פסיקות בבתי המשפט השונים, כמו גם, התקדימים המיוחדים של הכרעות בית המשפט העליון.

במהלך התואר השני, נחקרות לעומק מגמות אלה ואתם יכולים לקבל ידע תיאורטי מעמיק לצד כלים נוספים, על מנת שתוכלו להמשיך ולעסוק בתחום מתוך הבנה רחבה יותר של תחום ההתמחות שלכם. לכן, חשוב לא לעצור אף פעם את תהליך הלימוד ולהיות בעלי השכלה רחבה יותר בתחומכם. חשוב לזכור כי הידע שאתם אוספים במהלך התואר השני יקר מפז – הוא אינו מיועד רק להעניק לכם את התעודה אלא גם להכין אתכם בצורה טובה יותר לשוק העבודה הדינמי ולהוסיף אתגר מרתק לחייכם.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!