רכב חדש – 0 ק”מ

בתום השנה, חברות הליסינג וההשכרה מקבלות הנחה ניכרת על הרכבים שנותרו בידי היבואן. רכבים אלה נמכרים לחברות הן לשימושן האישי והן למכירה עתידית לצרכן הסופי בהנחה ניכרת. במאמר זה נגלה איך אפשר להשיג רכב חדש 0 ק”מ? מה היתרונות והחסרונות של שיטה זו? ולמי הכי כדאי לרכוש רכבים דווקא מחברת הליסינג ולא מהיבואן הרשמי?

www.pexels.com

כיצד קונים רכבים חדשים בארץ?

נתחיל מהדרך המוכרת ביותר לקנות רכב חדש – קנייה מהיבואן. בארץ, למחיר הרכב יש עלויות נוספות כמו: מיסים ומחיר הרכב גבוה יותר, בזכות העובדה כי אתם מהווים היד הראשונה. כאשר חברות הליסינג רוכשות את הרכב, הוא מאבד ממחירו הרשמי 15% משום שרכישתו העתידית תחשב ליד שנייה מליסינג. למרות שמדובר ברכב שעדיין לא נעשה בו כל שימוש. השם “0 ק”מ” נגזר מהעובדה כי -מד המרחק (הקילומטראז’) שהרכב עבר, עדיין לא זז כלל. אם אתם תוהים כיצד הרכבים מגיעים לחברת הליסינג, משאית מיוחדת מעמיסה אותם עד למחסני חברת הליסינג ולא נוהגים ברכב עצמו.

מדוע חברות הליסינג מקבלות את הרכבים במחיר כה זול?

חברות הליסינג קונות את רכבי ה-0 ק”מ בהיקפים גדולים. היבואנים מעדיפים להמשיך ולמכור מודלים חדשים יותר (לדוגמה בסוף 2019 ימכרו מרבית רכבי ה-0 ק”מ הנותרים אצל היבואנים לחברות ליסינג. חברות הליסינג מצדן מוכרות את הרכבים ברווח שעדיין משאיר לכם אלפי שקלים הנחה. חלק מהרכבים נמכרים כיום ב-30% הנחה ממחיר הרכב המקורי בהשוואה למחיר הרכב ישירות מהיבואן.

מהם היתרונות שיש לרכישה של רכב חדש?

היתרון הבולט ביותר שיש לרכישת רכב 0 ק”מ מחברות הליסינג הוא – המחיר הנמוך לרכב חדש מהניילונים. כאשר משווים בין רכבי יד שנייה לרכבים חדשים, מגלים כי עליות התחזוקה השוטפת יורדות משמעותית. עם זאת, לא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לרכוש רכב חדש מהיבואן. בנוסף, רכבים חדשים מצטיינים במאפיינים בטיחותיים מתקדמים ומערכות אוטומטיות וכן בצריכת דלק נמוכה יותר מרכבים ישנים. כל היתרונות הללו לצד המחיר הנמוך, הופכות את הרכישה מחברת הליסינג לכדאית יותר.

מהם החסרונות שיש לרכישה של רכב חדש 0 ק”מ?

אנשים שמעוניינים לרכוש רכב ולהשתמש בו שלוש עד חמש שנים יעדיפו לרכוש רכב מהיבואן. מדוע? משום שכאשר ירצו למכור אותו, יהיה רשום כי הם היד השנייה של הרכב. בנוסף, ממחיר המחירון של הרכב יתקזזו 22% משום שהוא רכב מליסינג – גם אם לא נהגו בו בעבר.

לרכישת רכב חדש 0 ק”מ קיים עוד חיסרון אם חברת הליסינג רכשה אותו חצי שנה או יותר לפני הרכישה שלכם. תקופה זו מקוזזת מתקופת אחריות היצרן על הרכב. כך, אם ברכישה מהיבואן הרכב היה מתוארך לחודש יוני, הרכב שקניתם מחברת הליסינג עשוי להיות מתוארך לחודש ינואר. זאת משום שתאריך ה”עלייה על הכביש” הוא היום שבו חברת הליסינג רכשה את הרכב.

האם ניתן לקנות כל רכב בשיטה זו?

מרבית הרכבים המשפחתיים הנמכרים בארץ מוצעים גם דרך חברות הליסינג כמכירת רכב חדש 0 ק”מ. נכון, רכבי יוקרה תצטרכו לקנות ישירות מהיבואן, אך רכבים פרטיים ניתן לקנות בחיסכון של 10,000 – 20,000 שקלים וליהנות מהיתרונות שמעניק רכב חדש.

לסיכום, רכב 0 ק”מ מתאים במיוחד למי שמעוניין בהנחה ניכרת על מחיר הרכב, אך אינו מעוניין להתפשר על רכב שהיה בבעלותו של נהג קודם שנסע בו. הוא מתאים למי שמתכוון להחזיק בבעלותו את הרכב חמש שנים ויותר ומאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות שיש לרכבים החדשים ללא תג המחיר הגבוה של היבואנים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!