שותפו של ברק הוא עבריין מין. אבל שותפיהם של יתר הפוליטיקאים גרועים לא פחות

תמונה: Jack Guez/AFP/Getty Images

בחודש שעבר נודע שאחד משותפיו של אהוד ברק, לשעבר ראש ממשלת ישראל, הוא פדופיל מורשע בשם ג’פרי אפסטין. אפסטין החזיק על אי פרטי בקאריביים נערות צעירות שהיו שפחות מין. הוא הטיס לשם פוליטיקאים ואנשי עסקים במטוסו הפרטי שכונה “לוליטה אקספרס” בכלי תקשורת אמריקניים בגלל האורגיות שבוצעו בו. ב-2007 הוא הורשע בשידול קטינה לזנות וריצה 13 חודשים במתקן מעצר שבו אבטחה מועטה. ביולי השנה הוא שוב נעצר, הפעם בחשד לניהול רשת לסחר בקטינות למטרות סקס. ככל הנראה הוא יבלה את שארית חייו בכלא.

ברק הודה בריאיון שנתן לאתר The Daily Beast כי ביקר באי של אפסטין ועשה איתו עסקים. “[פגשתי אותו] יותר מעשר פעמים ופחות ממאה פעמים, אבל אני לא יכול לומר בדיוק כמה. אני לא ממשיך לספור”. להגנתו, טען ברק, כי מעולם לא פגש את אפסטין בנוכחות נשים או נערות צעירות ואין לו שום קשר לזה.

ג’פרי אפסטין | תמונה:Getty Images

אויביו הפוליטיים של ברק קפצו מיד על המציאה. הם טענו, ובצדק, כי עשיית עסקים עם פדופיל מורשע היא מהלך לא מוסרי, מלוכלך, הנושא ריח רע. במקום להתנער ממנו – בחר ברק להמשיך ללחוץ את ידו.

אבל דבריהם חשפו גם את הצביעות המוסרית שלהם עצמם. במשך שנים התמידו פוליטיקאים ישראלים מכל קצוות הקשת הפוליטית – ימין, שמאל ומרכז – ללחוץ בחום את ידם של דמויות גרועות לא פחות מאפסטין – רוצחים ודיקטטורים – מבלי לחוש חרטה מוסרית כלשהי. הנה כמה דוגמאות. ב-2015 הגיעו לישראל בחשאי נציגי החונטה הצבאית של בורמה. הם נפגשו עם האזרח מספר 1 – נשיא המדינה, רובי ריבלין, עם הרמטכ”ל ועם ראשי מערכת הביטחון וזכו לכבוד מלכים. זאת הייתה תחילתה של ידידות “מופלאה” – ישראל הבטיחה להעביר לחונטה אמצעי לחימה, והחונטה המשיכה להוציא לפועל פשעים חמורים במדינתה נגד אזרחים ומיעוטים אתניים.

בספטמבר 2017 התארח בבית הנשיא ג’אנג דה-ג’יאנג – פוליטיקאי סיני בכיר שידיו מגואלות בדם מתעשיית קצירת האיברים בכפייה בסין. ג’אנג הורה לחטוף, לסחוט, לכלוא ולענות מתרגלי פאלון גונג חפים מפשע במחנות עבודה בכפייה. הוראותיו צוטטו בצורה ברורה בכלי תקשורת בסין: הוא הצדיק את ההרג והרצח וטען שזה חיוני לשמירה על ביטחון המדינה ועל יציבות החברה. ג’אנג נתן חיבוק דב חם לפוליטיקאים הישראלים, ובתמורה הבטיחו הפוליטיקאים שלנו לחתום איתו על הסכמי שיתוף פעולה כלכליים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!