התדרדרות התרבות והשפה בארה”ב

לפני שלושה חודשים העברתי הרצאה באוניברסיטת מיזורי שבקנזס. זו הייתה ההרצאה המשעממת ביותר שיכולתי להעביר. הנושא היה: “גברים הם לא נשים”. נושא שנוי מאוד במחלוקת כמעט כמו העובדה שהשמים הם כחולים. אבל ברגע שפתחתי את פי והתחלתי לדבר, קבוצה של סטודנטים התחילה לצעוק במשך 25 דקות. ואז בחור מוזר מהארגון הקיצוני “אנטיפה” (Antifa) התפרץ וריסס אותי באיזה כימיקל. למרבה המזל לא נפגעתי פיזית. רק נהרסה החליפה שלי.

אני יודע שסטודנטים יכולים לעשות דברים טיפשיים. הם מתנהגים פעמים רבות כמו אידיוטים. זו כמעט ההגדרה של להיות סטודנט, אז אין לי בעיה איתם. הבעיה הייתה ביום המחרת, כשנשיא האוניברסיטה שלח מכתב שבו התנצל – שהזמין אותי מלכתחילה. הוא הכפיש אותי בתור סוג מסוים של גזען ואמר שדעותיי אינן מתאימות לדעות האוניברסיטה. כפי שניתן להבין, הם לא חושבים שגברים אינם נשים. הוא גם הגן על הסטודנטים שצעקו.

התופעה הזו לא מתרחשת רק באוניברסיטת מיזורי, אלא בכל המדינה. קיימת פה סביבה קשה מאוד לאנשים צעירים. בחודש שעבר אף נודע שאוניברסיטת קולורדו פרסמה “מדריך כולל לשפה” – העוסק בקודי דיבור. לפי המסמך אסור להשתמש במילים “גבר”, “אישה”, “הוא”, “היא” וכו’. לא ניתן אפילו להשתמש במילה “הומוסקסואל”, שהייתה הביטוי התקין פוליטית. כעת אנו חייבים להשתמש בביטוי “קוויר”.

המוסדות האלה לא רק אומרים לנו מה מותר ומה אסור לומר, אלא גורמים לנו לבדוק את עצמנו מולם, לפני שאנו אומרים משהו. אם יש סטודנטים שלא מסכימים עם הקו הזה הם מסתכנים שלא ימצאו עבודה. תארו לכם שעיתון האוניברסיטה יכתוב עליהם משהו לא טוב. הכול היום מתפרסם באינטרנט והמעסיקים יגלו זאת.

הנה עוד דוגמה: אם בעבר היו הבדלים בין אתלטים גברים ואתלטיות נשים בספורט כי גברים חזקים יותר פיזית ומהירים יותר, ולכן מתחרים בנפרד, כעת, בגלל התנועה לאידיאולוגיית מגדר (ג’נדר) וההגנה על הזהות המגדרית, מאפשרים לגברים להתחרות באותו מקצה עם נשים. המשמעות תהיה שנשים לא יצליחו להתחרות בגברים, לא יקבלו מלגות ויפסידו מכל העניין.

בימים אלה אני נפגש עם הדור הצעיר שלומד כעת באוניברסיטאות שלנו. אני מאמין שאם נוכל להשתמש בשפה בצורה מדויקת, להגדיר רעיונות בצורה נכונה, ולהביא את ההגדרות האלה בחזרה לקמפוסים, ניתן יהיה לבלום את מלחמת התרבות המתחוללת באוניברסיטאות שלנו ואף לנצח בה.

אני מקווה ששרת החינוך של ארה”ב, בטסי דבוס, וממשל טראמפ ינקטו גם כן בצעדים שיעצרו את זה. כי אם לא, מה שקורה כעת באוניברסיטאות יהיה שיקוף של מה שיקרה בכל המדינה בעוד כמה שנים. אם לא נעצור את זה עכשיו, לא נזהה את המדינה שלנו בעוד דור אחד.

* נולס הוא פרשן פוליטי קונסרבטיבי המנחה את תוכנית “Michael Knowles Show” הזמינה לצפייה ביוטיוב

* הדברים נאמרו בריאיון שערכנו בארה”ב עם נולס

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!