איך בוחרים שם לתינוק החדש?

בחירת שם לתינוק היא סוגיה מורכבת שדורשת מההורים השקעה של זמן, אנרגיה ומחשבה. רוצים לדעת באיזה שיקולים להשתמש? הנה כמה הצעות

pexels

אחד התפקידים החשובים ביותר של הורים שבדרך הוא בחירת שם לתינוק. עוד לפני שנכנסים לסוגיית ההבדל בין שמות לבנים ולבנות, ההורים חייבים לסנן מאות אלפי אפשרויות ולהישאר עם כמה אופציות רלוונטיות לימים האחרונים שלפני התאריך המשוער. בהקשר הזה, השאלה היא כיצד עושים זאת ובאיזה שיקולים אפשר להשתמש.

הנה למשל כמה דרכים לבחור שם לתינוק בלי להרגיש יותר מדי תסכול או עוגמת נפש בקרב בני הזוג:

1. בחירת שם לפי המשמעות והאופי

יש הורים שחושבים שאם ייתנו לילד שלהם שם מסוים, הם יוכלו להשפיע על האופי שלו. אין כמובן מחקרים מדעיים שתומכים בהנחה הזו, אך לא יזיק לנסות. חוץ מזה, יש המון שמות מהממים גם לבנים וגם לבנות שמזוהים עם תכונות אופי ספציפיות: החל מנועם, דרך טוהר ועד שלווה.

2. בחירת שם לפי קרובי משפחה

עוד דרך טובה להתמקד בקטגוריה ספציפית של שמות לבנות ולבנים היא לבחור אותם לפי קרובי משפחה. אפשר להחליט שמתמקדים בקרובי משפחה שנפטרו או בכאלה שנמצאים בין החיים, כאשר הדגש הוא על השגת הסכמה בין בני הזוג. כמו כן, צריך לוודא שהשם שנבחר הוא לא אזוטרי או מיושן מדי וכדאי תמיד לשמור על ראש פתוח לרעיונות נוספים.

3. בחירת שם לפי גלגל המזלות

הרבה הורים בוחרים את השם לפי גלגל המזלות. מטבע הדברים, לא כל שמות המזלות אכן יכולים לשמש כשמות לתינוקות – אבל חלק מהם בהחלט עונים על הקריטריונים. על קצה המזלג אפשר להזכיר שמות כמו אריה, קשת וגדי ויש כאלה שמרחיבים את היריעה ובוחרים שמות של המזלות באסטרולוגיה ההודית כמו מינה (דגים), קאניה (בתולה) או סוריה (השמש).

4. בחירת שם לפי הנומרולוגיה

לפי הנומרולוגיה יש מספר כללים בסיסיים שמומלץ ורצוי להיעזר בהם אם רוצים לבחור את השם המתאים לתינוק. בגישה הזו, כל אדם נקרא בשם שנכתב לו ואשר מקנה לו זהות ומשמעות. בתוך כך, המספר הקובע ניתן לפענוח באמצעות המרת האותיות למספרים וחיבורם עד לקבלת ספרה אחת: 1 לבעלי נטייה ליזמות, 2 לכאלה שאוהבים שקט פנימי, 3 ליצירתיות, 4 למשמעת עצמית, 5 לחופש ותנועה, 6 להרמוניה, 7 לאינטלקט, 8 לעוצמה וכוח ו-9 לנטייה לצדק.

5. בחירת שם לפי הקבלה

אי אפשר לדבר על שיטות לבחירת שמות לתינוקות בלי להזכיר את הקבלה. לפי הקבלה יש משמעות עמוקה ואדירה לשם האדם, לכן האחריות של ההורים עוד יותר גדולה. עם זאת, הדגש הוא לא לקרוא לתינוק על שם אדם שהסתלק מהעולם בגיל צעיר, לא לקרוא שמות זכריים לבנות ולהיפך ולהיזהר בשמות של מלאכים.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!