מוכנים לכיתה א’

המעבר מגן הילדים לכיתה א’, הוא אירוע מרגש מאוד עבור הילדים וההורים כאחד. מדובר בשינוי משמעותי אליו צריך להתכונן יחדיו על מנת שתוכלו לעבור את כל השלבים של הכנה לכיתה א’ על הצד הטוב ביותר, אספנו עבורכם את השלבים החשובים שצריך לעבור עם הילדים עם תחילת שנת הלימודים

pexels.com

סדר יום קבוע

קביעת סדר יום קבוע עבור הילדים, הוא הדבר החשוב ביותר טרם עלייתם לכיתה א’ ובמשך החודשים הראשונים. כאשר הילדים יוצאים לחופש הגדול, הגבולות מטשטשים ואיתם גם המחויבות לדברים חשובים כמו: לשתות הרבה, לאכול נכון, לבצע משימות, לשחק עם החברים, להספיק מטלות ועוד. לכן, עליכם ההורים להקפיד על סדר יום בו הם מתעוררים בשעה מסוימת, מתארגנים בזמן מוקצב ונערכים לארוחת בוקר מזינה. הקפדה על סדר יום, עשויה למנוע מכם הרבה בעיות בפתיחת השנה.

זמני שינה

אחרי שהבנתם את החשיבות של ארגון סדר יום עבור הילדים, כעת עליכם לעבור שלב אחרי שלב בכדי לסגל עבורם הרגלים חדשים. כשמדובר בזמני שינה, כדאי להגדיר זמנים מסוימים גם בחופש הגדול, בהם הילדים הולכים לישון ולהתמיד בו עם פתיחת השנה. למה? כי במהלך החופש הם נוטים להירדם בשעות מאוחרות ולהתעורר בשעות בוקר מאוחרת או להרדם שוב אחר הצהריים. תופעה זו עלולה לגרור לבעיות בקימה בימים בהם יצטרכו להגיע ללימודים. לכן, בשביל שתוכלו לאזן את השעות השינה עוד בשלב החופש, עליכם להקפיד שהם ילכו לישון בשעה קבועה. כך, הם יהיו ערניים לאורך שעות היום. ילדים בגילאי 6-7 לרוב מסתפקים בממוצע בין 9-10 שעות שינה רצופות בלילה.

תזונה נכונה

ארוחת בוקר נחשבת לארוחה החשובה מכולן ולא בכדי. היא עוזרת לילדים להיות יותר אנרגטיים הן מבחינה פיזית והן מבחינה שכלית. כאשר הילדים יישנו כמו שצריך בשעות הלילה, הם יקומו הישר לארוחת הבוקר. התפקיד שלכם ההורים, הוא לדאוג שהם יאכלו ארוחה מזינה. כאשר מדובר בילדים בגילאי 6-7, העניין חשוב שבעתיים ממגוון סיבות: בעיית השמנת יתר, בעיות בריאותיות בגילאים הצעירים, סכרת נעורים ועוד. מומלץ לקבוע סדר יום בו הם אוכלים שלוש ארוחות מאוזנות ביום ולהוביל לתוצאה בריאה וחכמה יותר.

פיתוח עצמאות

שלב לא פחות חשוב משאר השלבים עליהם דיברנו. אם הילד עדיין לא מצליח לשרוך את השרוכים בנעליים או שהוא לא מצליח להתלבש באופן עצמאי, כדאי מאוד להתחיל לעבוד אתו על הנושאים הללו לקראת המעבר לכיתה א’. כשהוא יעלה לכיתה א’, אתם לא תהיו שם בשביל לעזור לו. לכן כדאי להסביר לו את עניין העצמאות, לא רק בלבוש או בנעילה ושריכת השרוכים, אלא גם כדי שיהיו אחראיים לתיק שלהם, להכניס לתוכו את הספרים המתאימים, להכניס את ארוחת הבוקר ועוד.

חשיבה יצירתית

במהלך החופש הגדול, יש הרבה זמן לפתח את החשיבה היצירתית של הילדים. לכן חשוב שגם עם תחילת הלימודים תשבו איתם ותעודדו אותם לחשוב מחוץ לקופסה. איך תעשו זאת? פשוט – ניתן לרכוש משחקים חדשים שיפתחו מיומנויות חדשות עבורם, משחקי זיכרון שונים שיגדילו את אוצר המילים ואת הידע שלהם ועוד.

לסיכום, הכנה לכיתה א’ מתחילה בבית. מומלץ לעבור על השלבים שהמלצנו לכם עליהם, אך חשוב מאוד לא להלחיץ את הילדים להתכונן. עשו זאת בחכמה ובעדינות, כך תשיגו את התוצאה הטובה ביותר. בהצלחה!

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!