למה הקרינה מצ’רנוביל עדיין צריכה להדאיג אותנו, גם כאן בישראל

תמונה: Vladimir Repik/AFP/Getty Images

בשנים האחרונות משגשג באוקראינה ענף ייצוא חדש. עם הדרישה העולמית הגדלה לפירות יער עסיסיים ומזינים, ב”מחוז רובנו” שבצפון מערב המדינה, נכנסים מדי יום, עמוק למעבה היער, בעיקר נשים וילדים התרים אחר שיחי פטל ואוכמניות.

בידיים זריזות, הם קוטפים במהירות את הפירות וממלאים סלים גדולים, 20 ק”ג כל אחד. סוחרים במשאיות מחכים לעובדים לאורך הדרכים, שמחים לרכוש מהם במזומן את הסחורה. וחוזר חלילה למחרת.

תמרור אזהרה בדרום בלרוס, 2016: מזהיר מקרינה ביער הסמוך ואוסר על קטיף פירות היער והפטריות במקום | תמונה: Sean Gallup/Getty Images

“ההסתמכות על היער כמקור מחייה היא מסורת עתיקה באזור, כיוון שהאדמות שלו דלות במינרלים, מה שמונע את הצלחתה של חקלאות רגילה”, הסבירה קייט בראון, פרופ’ להיסטוריה מאוניברסיטת מרילנד בריאיון לאפוק טיימס. “אבל מה שחדש בשנים האחרונות אלו הממדים התעשייתיים של הקטיף”.

כפי שדיווח ביוני האחרון העיתון האוקראיני “קִייב-פוסט”, מאז 2014, הכפילה אוקראינה פי 3 את ייצוא פירות היער הקפואים, בעיקר אוכמניות, פטל, תותים ודומדמניות עד להיקף של כמעט 48,000 טון ב-2018. ייצוא פירות היער הטריים אפילו הוכפל פי 10 במהלך אותה תקופה. הפירות מגיעים לפולין בה הם נארזים ומופצים לאירופה, לעולם המערבי וגם לישראל.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!