הטכנולוגיה החדשנית שמעצימה את ספיגת הכורכום

פריצת דרך מדעית מאפשרת ייצור תוסף תזונה של כורכום עם יעילות המוגברת פי כמה מהמוצרים של הדור הישן. לאחרונה הגיע המוצר החדש גם לישראל

shutterstock

כבר אלפי שנים ששורש הכורכום נחשב לצמח תבלין ומרפא במסורת המזרח, וכשליש מאוכלוסיית העולם צורכת אותו באופן שגרתי. בשנים האחרונות גובר השימוש בו גם בעולם המערבי. הוא מוכר כאנטי דלקתי, אנטי אוקסידנטי ואנטי חיידקי. לפי מחקרים, הכורכום מסייע להתמודדות עם מחלות ותופעות במערכת העיכול, דלקות מפרקים, מחלות לב וכלי דם, סוכרת, דיכאון, חרדה, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי והחלמה מניתוחים.

הרכיבים הפעילים והבולטים ביותר בסגולותיהם הנמצאים בכורכומין הם הכורכומינואידים (המוכרים בצבעם הצהוב העז). לאחרונה הסתבר שגם החלבונים, השמנים ורבי הסוכרים שנמצאים בשורש הכורכום הם בעלי תכונות מועילות.

עד כאן נשמע נהדר, אבל החיסרון המרכזי של הכורכום הוא קשיי הספיגה שלו. הכורכומין במבנהו המקורי מתקשה לחדור את דופן המעי ואת התאים באזור הספיגה שבמעי, והוא ממשיך בדרכו ומופרש בצואה במקום להגיע למחזור הדם.

בשנים האחרונות נרשמה פריצת דרך מדעית בזכות שילוב של שתי טכנולוגיות חדישות שמכפילות פי כמה את יכולת הספיגה, ומגובות במחקרים שמוכיחים את יעילותן: PNS וטכנולוגיה ליפוזומלית.

נכון לעכשיו, חברת אקוסאפ היא היחידה בישראל המשווקת תוסף תזונה של כורכום המיוצר בטכנולוגיות החדישות.

איך תורמת טכנולוגיית ה-PNS?

ממה נובעים קשיי הספיגה של הכורכום? הכורכומין מסיס בשומן ולכן הוא מתקשה להתמוסס בסביבה המימית של מערכת העיכול ולחדור את רקמתה. בנוסף, קצב הפירוק של הכורכומין מאוד מהיר, במיוחד בסביבה החומצית של מערכת העיכול. כתוצאה מכך הכורכומין מתפנה במהירות מהגוף, לפני שהספיק לחדור לדם.

חומרים בעלי רמת קוטביות (רמת המטען החשמלי והסימטריות של מבנה התא) דומה מתמזגים זה בזה בניגוד לחומרים בעלי רמת קוטביות שונה, הדוחים זה את זה. דפנות המעי נושאות מבנה קוטבי, ואילו מבנה הכורכומינואידים לא קוטבי. לכן המעי דוחה את החומר הפעיל. זה מה שקורה במרבית מוצרי הכורכום.

בשיטת ה-POLAR NON POLAR SANDWICH) PNS) נעטפת כל מולקולת כורכומינואידים בשכבות של חלבונים ופחמימות שהופקו גם הם משורש הכורכום המלא. מבנה המעטפת קוטבי, ולכן היא מסוגלת לחדור את דופן המעי (הקוטבי) ולשמור על החומר הפעיל כך שיתפרק לאט יותר במערכת העיכול. הטכנולוגיה משמרת את המעלות הטבעיות של הכורכום, מעלה משמעותית את יכולת הספיגה שלו ואת ריכוז החומר הפעיל בדם ומאפשרת את שחרור החומרים בתאי היעד בזמן הנכון.

בזכות הטכנולוגיה הליפוזומלית

פיתוח נוסף שמעצים את ספיגת הכורכום מהדור החדש מיושם בטכנולוגיה הליפוזומלית שהופכת את הכורכומינואידים לדומים לקרום תאי מערכת העיכול, וכך הם חודרים בקלות לתאי המטרה.

הליפוזום הוא בועית שומנית שנושאת בתוכה את הכורכומינואידים כמו מונית ספיישל היישר לתא המיועד. הליפוזום בנוי מהחומרים שמהם עשוי קרום התא – שומנים בעלי ראש האוהב מים. הליפוזום שומר היטב על החומר הפעיל שבתוכו, ומכיוון שהוא דו קוטבי (קצהו האחד אוהב מים והשני עשוי שומן ודוחה מים) הוא נע בקלות בסביבה המימית של המעי. כשהליפוזום מגיע לתאי האפיתל במערכת העיכול, המעטפת השומנית שלו מתמזגת עם זו של קרום התא, הוא חודר פנימה ופורק את הכורכומינואידים ואלה נספגים בדם.

ויש גם בונוס: מעטפת הליפוזום חוצצת בין רכיבי הכורכום לקולטני הטעם, וחוסכת את הטעם המר המוכר של הכורכום, וכך מתקבל טעם עדין וקל לנטילה

הכורכום מהדור החדש, המיוצר בשילוב פטנט ה-PNS וטכנולוגיה הליפוזומלית, נמכר בצורה נוזלית בלבד, ארוז במיכל מזכוכית כהה ושמור בקירור. את מוצרי אקוסאפ אפשר להשיג במקררי החברה המוצבים בבתי טבע ועל המדפים בבתי מרקחת מובחרים ברחבי הארץ או להזמין משלוח עד הבית דרך האתר

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!