מתי כדאי לטוס עם טיול מאורגן ומתי לא?

תמונה: pexels.com

אתם כבר זמן רב חולמים על טיול ביפן, התחלתם לברר על טיסות לטוקיו, אבל אתם לא בטוחים אם כדאי לכם לנסוע לבד או בטיול מאורגן? מדובר אם כן בדילמה שיש להתייחס אליה בכובד ראש ולבדוק בקפידה את מכלול השיקולים. כל נסיעה לחו”ל ולמקומות זרים שלא היינו בהם קודם לכן תכיל מספר פערים כמו: שפה, תרבות, עלויות, מחירים וכדומה. חשוב שנדע שאנחנו מסוגלים להתמודד מולם בקלות על מנת שאלה לא יקשו עלינו את החופשה.

מה ההבדלים בין טיול מאורגן לעצמאי?

כדי שמטיילים רבים ייהנו מהטיול ויתמודדו עם האתגרים בכל אותם יעדים זרים, גובשו להם הטיולים המאורגנים, שמאפשרים לחוות את הטיול ללא שום קושי. בחירה בטיול מאורגן תאפשר הגעה למקומות אטרקטיביים בקלות באמצעות אוטובוס תיירים, במהלך הסיור יינתנו הסברים בשפה העברית מפי מדריך מנוסה, ההיכרות עם התרבות החדשה תהייה הרבה יותר מהירה וחלקה, נקבל המלצות היכן לאכול ולבלות והכל לפי לוח זמנים קבוע בחברת אנשים נוספים.

מאידך, בטיול עצמאי שמתכונן לפי הרצונות והשאיפות שלנו נוכל להגיע למקומות נבחרים לפי המלצות שקראנו, ללון בצורה ספונטנית במקומות שנעדיף ועוד. כל אלה מאפשרים טיול מסוג אחר לגמרי, טיול שהוא לחלוטין עצמאי ומאפשר חופש פעולה שהוא מותאם לסגנון ולקצב שלנו. אך חשוב גם לדעת שבחירה כזו מגדילה גם את הפוטנציאל של ללכת לאיבוד, לעשות טעויות, לא להסתדר ולהתעכב במקומות שלא רצינו, זמן ארוך יותר. אך יש שיגידו שזה חלק מהטיול, ההתנהלות העצמאית אל מול הלא מוכר, שכל אלה הם למעשה גם חלק מהחוויה של טיול.

לבד או עוד אנשים?

סיבה נוספת לפסוח על טיול מאורגן תהייה הצורך בחוויה אישית ללא ליווי של קבוצת אנשים זרה. אחת השאלות שעולה בזמן שמתלבטים לגבי טיול מאורגן או עצמאי היא, האם בא לי לחוות את החוויה עם עוד אנשים שאני לא מכיר? יש שיגידו שזה עשוי לאבד מעוצמת ההנאה, שכן החוויה לא תהייה אינטימית מספיק ולאורך הטיול נאלץ להתחשב בשאר הקבוצה ופחות להתחשב ברצונות שלנו. בטיול עצמאי, חופש הפעולה הוא ברור והחוויה היא אישית. אפשר להגיע למקום ולשהות בו בלי הגבלה, אפשר ללכת לאיזו אטרקציה שנבחר, אפשר לאכול במסעדה שהיא לטעמנו, לבד ולא עם כל הקבוצה.

טיול מאורגן או עצמאי כמה זה עולה לנו?

כל נסיעה או חופשה תהייה כרוכה בהוצאה כזו או אחרת וגם זה יהיה שיקול חשוב ורלוונטי בבחירה שלנו בסוג הטיול. בטיול מאורגן אנו למעשה בוחרים בתבנית ברורה מראש, יודעים מה ההוצאה הכוללת של כל הוצאות השינוע (טיסה, הסעות וכדומה), מחירי המלונות ומחירי האטרקציות יהיו כבר כלולים במחיר שאותו נשלם מבעוד מועד. מה שיישאר לנו זה תקציב שיהיה מיועד לבזבוזים, אבל את הרוב כבר הוצאנו.

במידה ותבחרו לצאת לטיול באופן עצמאי, תוכלו לחשב חישוב גס, כמה אתם עשויים להוציא במהלך הטיול ולהחליט על תקציב מוגדר מראש, אבל יחד עם זאת הכל נתון לשינויים, כי ברגע שיוצאים לטיול עצמאי שבמהלכו מחליטים החלטות תקציביות, היכולת להצליח לשלוט בתקציב קטנה ויש סיכוי גדול שתבזבזו יותר כסף מששיערתם.

במידה ואתם בכל זאת רוצים לצאת לטיול עצמאי ומתעקשים לעמוד בתקציב מסוים, מומלץ לברר מראש מחירי לינה, מחירי כניסות ליעדים, עלויות מוזיאונים, פארקים וכל אטרקציה, לברר על עלויות תחבורה ועד לסכום שתקציבו על מזון בכל יום. אם מדובר בטיול עם ילדים המשימה הרבה יותר הכרחית ומומלץ לתכנן בקפידה כל הוצאה שכרוכה בטיול, החל מהיום הראשון ועד ליום האחרון.

אז מה מחליטים?

ניתן לראות שגם לטיול מאורגן וגם לטיול באופן עצמאי יש יתרונות וחסרונות, אם תדעו לתקצב נכון את העלויות תוכלו ליהנות מטיול עצמאי מבלי לחרוג מהתקציב שלנו. במידה ואתם טיפוסיים חברתיים יש לטיול מאורגן יתרון, כיוון שוודאי תיהנו לצאת עם עוד קבוצת אנשים עם חתך גיל דומה, תוכלו לפתח אופציה לקשרים וחברויות חדשות שיוכלו להימשך גם לאחר הטיול.

במידה ואתם מוגבלים או שיש לכם בעיה רפואית, ברור שטיול מאורגן הוא פתרון אידיאלי, נוח והכי בטיחותי עבורכם. המלווה של הקבוצה מצויד בתיק עזרה ראשונה ובדרך כלל בטיולים שמיועדים לגמלאים מצרפים לטיול גם רופא.

 

 

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!