השפעת מדינות זרות על האוניברסיטאות בארה”ב

יותר מ-10 מיליארד דולר זרמו מגופים זרים לאוניברסיטאות בארה”ב מאז 2012. כך על פי תחקיר של פרויקט קלריון (Clarion Project) – ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו ליידע את הציבור על סכנות האסלאם הקיצוני ועל אידיאולוגיות קיצוניות אחרות. הדוח מתבסס על סקירה וניתוח של רשומות משרד החינוך האמריקני

צילום: אלכס גורביץ׳/אפוק טיימס

הסתכלו על המספרים שבטבלה הבאה בהמשך. הון עתק זורם למוסדות להשכלה גבוהה בארה”ב מממשלות זרות ומגורמים המסונפים להן במטרה לעצב את דעת הקהל האמריקני ואת המדיניות בארה”ב, ולהשיג דריסת רגל פוליטית במוסדות האמריקניים. משרד החינוך האמריקני חוקר בימים אלה מימון שמקורו בקטאר, בערב הסעודית, ברוסיה, בסין וככל הנראה במדינות נוספות.

קיימים מקרים בהם המימון מגיע מגופים המקושרים לממשלות זרות, גופים הקשורים בחתרנות, בריגול, בפעולות טרור ובאידיאולוגיה קיצונית. לדוגמה, “קרן קטאר” המקושרת לטרור תרמה סכום מעורר השתאות של 33 מיליון דולר לאוניברסיטת ג’ורג’טאון ב-2018. וזה רק בשנה אחת מתורם יחיד. נתונים1 של משרד החינוך האמריקני מראים כי מאז 2012 קטאר לבדה סיפקה כ-1.5 מיליארד דולר לאוניברסיטאות ולמכללות בארה”ב.

אינפוגרפיקה: אפוק טיימס

בתחקיר קודם שערכנו2 הראנו כיצד המשטר באיראן השתמש בארגון חזית שמושבו בניו יורק בשם “קרן Alavi” כדי להעביר תרומות לכ-30 אוניברסיטאות בארה”ב ובקנדה (נתוני התחקיר נלקחו מהדוחות הפיננסיים של הקרן). תרומות אלו לא מופיעות ברישומי משרד החינוך כתרומות שהתקבלו מגורמים זרים.

חשפנו גם3 כיצד תנועת “האחים המוסלמים” השתמשה בהצלחה במשך שלושה עשורים בארגון חזית בשם “המכון הבין-לאומי למחשבה אסלאמית” – IIIT (International Institute of Islamic Thought) כדי לממן, להעסיק ולהכשיר אקדמאים על אדמת ארה”ב. התחקיר כולל רשימה ארוכה של מרצים ופרופסורים המקושרים ל-IIIT שהוא גוף ידוע של האחים המוסלמים. IIIT נחקר על קשריו לקבוצות טרור זרות, כולל החמאס והג’יהאד האסלאמי הפלסטיני. אך מכיוון שמשרדי IIIT ממוקמים בארה”ב והוא כביכול גוף עצמאי לחלוטין, התרומות שהוא מעביר אינן נכללות ברישומי התרומות הזרות במשרד החינוך האמריקני.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!