הלוחמת המצטיינת פו האו

מי הייתה האישה שהובילה חילות בצבא הקיסרי של סין הרבה לפני מולאן?

תמונה: Chris Gyford/CC-BY-SA-2.5

רבים מכירים את הלוחמת האגדית חואה מולאן שעל פי המסופר התחפשה לגבר והתגייסה לצבא הקיסר הסיני כדי להציל את אביה הזקן מגיוס.

אבל מולאן לא היתה האישה הראשונה בצבא הקיסרי של סין. כ-1,500 שנה לפניה חיה אישה בשם פוּ הָאו  שהייתה מצביאה מצטיינת, ולא בתחפושת של גבר. פו האו הייתה אשתו של קיסר סין באותה תקופה, וו דינג, משושלת שאנג, שהייתה “תור הזהב” בציוויליזציה הסינית הקדומה (1046-1600 לפנה”ס).

וו דינג היה הקיסר ה-23 בשושלת, והוא הוביל אותה לפסגת ההצלחה בתקופת שלטונו (1192-1250 לפנה”ס). כפי שהיה נהוג באותה תקופה, וו דינג דאג ליצור בריתות עם שבטים שכנים, ולכן הוא התחתן עם פו האו שהייתה נסיכה מאחד השבטים השכנים. מסופר על פו האו שכבר מגיל צעיר בילתה זמן רב באימונים צבאיים וגילתה אומץ לב רב. לאחר שנישאו, ערך הזוג הקיסרי סיור של שלוש שנים ברחבי הממלכה תוך שהם בודקים יבולים, בוחנים מערכות השקייה, נפגשים עם פקידים מקומיים ופשוטי עם כדי להתעדכן בעניינים בעלי אופי ציבורי ואישי.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!