בחירת ארונות הזזה – כך תעשו זאת

היכולת לפתוח דלתות לצדדים במקום קדימה ואחורה תורמת לשיפור משמעותי באיכות החיים. אבל איך מעצבים ארונות כאלה ומה הקשר בין שביעות הרצון שלכם לבין חומרי הגלם והמסילה? הנה כל התשובות

תמונה: pexels

פתרונות אחסון הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית המודרני. בעידן שבו מחירי הנדל”ן מזנקים וצריך לנצל כל מ”ר פנוי כדי לדחות את הצורך במעבר דירה, אין כמו ארונות טובים ואיכותיים על מנת לתת מענה על צרכי המשפחה. יתרה על כך, זו תקופה שבה ארונות הזזה זוכים לעדיפות על פני ארונות רגילים ויש גם אפשרות לעצב אותם בהתאמה אישית.

היתרון הברור של ארון הזזה בא לידי ביטוי בדלתות שנפתחות לצדדים במקום קדימה ואחורה. זה אולי נראה שולי, אבל בפועל מדובר על חיסכון משמעותי במקום ועל הדרך היחידה לנצל את החלל הפנוי בחדרי מגורים, בחדרי ילדים והורים או בחדרי עבודה. מצד שני, גם את ארונות ההזזה צריך לדעת איך לבחור – אבל בשביל זה אנחנו כאן:

  1. ודאו שהארון משרת את הצרכים שלכם

הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהארון ממלא את הצרכים שלכם בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר, הארון צריך להיות בגודל שמתאים לחדר ולהשאיר מספיק מקום לבחירת בגדים או כדי להתלבש מול המראה. בטווח הארוך, צריך לברר כמה מדפים יכולים להיכנס בו ולאיזה סוג של רכוש או חפצים אישיים כל אחד מהם מיועד.

התייעצות עם אנשי מקצוע מאפשרת לתכנן את הארון בהתאמה אישית לפי סקיצה. היתרון הוא התאמה מושלמת לצרכים הקיימים, אך החיסרון הוא הוצאה של עוד כמה אלפי שקלים. לחילופין, קיימת גם אופציה של רכישת הארון מתוך קטלוג וחיסכון בהוצאות תמורת פשרות מסוימות.

  1. השקיעו בחלוקה הפנימית

הטעות הנפוצה היא לבחור ארון הזזה לפי איך שהוא נראה מבחוץ ולא לפי מה שהוא מציע מבפנים. אם רוצים להמשיך ליהנות מהארון הרבה אחרי שמרכיבים אותו בחדר, צריך להשקיע בחלוקה הפנימית של המדפים, ווי התלייה והמגירות.

סוג החלוקה הפנימית הוא פונקציה של גודל הארון ושוב פעם של הצרכים שלכם. בעזרת החלוקה הפנימית אתם למעשה קובעים מראש מה יהיה אפשר לעשות עם הארון, או מה יצטרך לעבור לחדר אחר. אם יש התלבטויות, ניתן להגיע לאולמות התצוגה כדי להתרשם מסוגים שונים של חלוקה.

  1. בדקו את איכות חומרי הגלם והמסילה

המסילה שעליה מרכיבים דלתות הזזה צפויה להשפיע על שביעות הרצון שלכם מהארון. בניגוד לארון רגיל שבו אפשר להחליף בקלות יחסית את מוצרי הפרזול והזוויות, בארון הזזה כבר מדובר על משימה מורכבת יותר.

לכן, אם אתם רוצים למנוע בלאי ושחיקה, עליכם לבדוק מראש באיזה חומרי גלם משתמשים כדי לבנות עבורכם את הארון: עץ מלא, MDF, פלסטיק, חומרים סינתטיים וכן הלאה.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!