“הפכתי למאסטר במחשבת שי ג’ין-פינג”

ד”ר קווין קאריקו (Kevin Carrico), עמית מחקר בכיר באוניברסיטת מונש האוסטרלית החוקר במשך יותר מעשור את המתחים בהונג קונג ומומחה למחשבת שי ג’ין-פינג, מספר בריאיון יוצא דופן על המצב בהונג קונג

תמונה: Anthony Kwan/Getty Images

ד “ר קווין קאריקו חי שנים רבות בסין. הוא כתב שני ספרים על ההיסטוריה ועל הפוליטיקה של סי. כיום הוא מרצה ללימודי סין באוניברסיטת מונש באוסטרליה ולעתים קרובות הוא שוהה בקווי החזית בהונג קונג כחלק ממחקר שהוא עורך. אולם לדבריו אחד ההישגים “הגדולים” בקריירה שלו היה הפיכתו למומחה למחשבת שי ג’ין-פינג.

ספר לי כיצד נהיית למומחה בנושא הזה? 

ובכן, נרשמתי לקורס אינטרנטי של אוניברסיטת צ’ינג-חואה שכידוע היא אוניברסיטת מחקר מוערכת בבייג’ינג. שם הקורס היה “מחשבת שי ג’ין-פינג על סוציאליזם בעל מאפיינים סיניים בעידן החדש”. כיום רעיונותיו של שי, המנהיג החזק ביותר של סין מאז מאו דזה-דונג, הופכים בהדרגה ללימודי חובה במוסדות האקדמיה בסין. נרשמתי רק כבדיחה בהתחלה, אבל כשגיליתי שהמרצה הוא הו אנג-באנג, הידוע בקשריו לבכירי ההנהגה הסינית, החלטתי שלא רק שאשלים את הקורס, אלא גם אצטיין במבחן הסופי.

מה היו השאלות?

אלה היו שאלות נטולות תוכן, כך שקשה לי לשכוח אותן. כמו “כמה פעמים שי ג’ין-פינג השתמש במילה ‘העם’ בנאום שלו בקונגרס ה-19 של המפלגה ב-2017”.

ד”ר קווין קאריק | תמונה: NTDTV

כמה פעמים? 

203 פעמים. זה נתפס כהוכחה לדאגתו העמוקה כלפי העם. זה שווה ערך לטענה שאמריקה “ענקית” או “כבירה” (Huge) בגלל שהנשיא הנוכחי שלה משתמש במילה לעתים קרובות. בסופו של דבר עברתי את הקורס והפכתי למאסטר במחשבת שי ג’ין-פינג. קיבלתי גם תעודת הסמכה. היא תלויה על דלת המשרד שלי. אבל אחרי שכתבתי מאמר על הקורס, שאפשר לומר שהיה ביקורתי במידה מתונה, הקורס בוטל במהרה. כתוצאה מכך ההסמכה שלי נמחקה.

אוי לא.

למרבה המזל שמרתי אותה כ-PDF, כך שיש בידי הוכחה להישגיי בתחום.

וגם השיעורים שלמדת שמורים בליבך.

נכון. אם כי אני מתחרט שהרסתי את הכיף לכולם כשכתבתי מאמר במגזין Foreign Policy ששם ללעג את הקורס כולו.

כך הבטחת שתהיה אחד המומחים היחידים בקורס הזה.

נכון (צוחק). כלי התקשורת של המפלגה הקומוניסטית באמת צריכים לפנות אליי כדי שאסביר להם על מחשבת שי ג’ין-פינג.

זו נקודה טובה. האם מישהו היה אתך בקשר מאז שסיימת את הקורס בהצטיינות?

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!