צעד אחד נוסף לקראת נחיתה במאדים

בעוד עשר שנים נאס”א מתכננת לנחות במאדים. מפה חדשה המציגה את מקורות המים בכוכב מקרבת אותה למטרה

תמונה: Shutterstock

בזמן שהוליווד מביימת סרטים על החיים העתידיים שלנו במאדים, בעולם האמיתי המרוץ להגשמת החלום קורם עור וגידים. נאס”א מכוונת לנחיתה ראשונה במהלך שנות ה-30 הקרובות, אבל שאלות רבות נותרו בערפל. מה המיקום הטוב ביותר לנחות בו? והאם יהיו בו מספיק מים שיאפשרו לאסטרונאוטים להתקיים ולשרוד על פני הכוכב העצום הזה?

מפה חדשה שפרסמו חוקרי הסוכנות, בדצמבר 2019, מנסה לענות בדיוק על השאלה הזו. היא ממפה את העומק שמתחת לפני השטח בכוכב, ומציגה את המוקדים שבהם יתאפשר למצוא שכבת קרח זמינה.

האסטרונאוטים “לא יצטרכו אפילו מחפר, את חפירה רגיל יספיק [כדי להגיע לקרח]”, אמר בהודעה לעיתונות ד”ר סילביין פיקוקס (Piqueux) מצוות נאס”א, המחבר המוביל של המחקר שפורסם בכתב העת Geophysical Research Letters[1]. “אנחנו ממשיכים לאסוף נתונים לגבי הקרח הקבור במאדים כדי לאתר את המקומות המתאימים ביותר לנחיתה”. המטרה, מבחינת סוכנות החלל האמריקנית, היא שהאסטרונאוטים יוכלו לנצל משאבים שיעמדו לרשותם בשטח – קרח כזה יכול לשמש גם לשתייה וגם להפקת דלק[2].

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!