יש! קיבלתי בונוס. מה עושים עם הכסף הפנוי?

מזל טוב על הבונוס! כדי שהכסף לא ייעלם בלי שנשים לב ועד שנתכנן בדיוק מה לעשות איתו, כדאי שהוא יעבוד בשבילנו

Pexels

השנה הסתיימה? עוד רגע נגמר הרבעון? חדשות מצוינות – הבונוס בדרך. רגע לפני שמתכננים מה לעשות עם כל הכסף הזה (במיוחד אם הצטברו לכם כבר כמה מאות אלפי שקלים), בואו נחשוב לרגע. אחרי שעבדנו כל כך הרבה בשביל הכסף הזה, אולי כדאי שעכשיו הוא יהיה זה שיעבוד בשבילנו?

כדי שזה יצליח, לא מספיק לשים את הכסף בצד ולשכוח ממנו. בגלל הריבית הנמוכה בישראל ובכל העולם המפותח כיום, חלופות כמו פיקדון בנקאי או תכנית חיסכון צמודה למדד עשויות להתברר במקרים רבים כלא אטרקטיביות דיין. כדי שהכסף שלנו יצליח לייצר עוד כסף, אנחנו צריכים להשקיע אותו.

בשנים האחרונות חלו התפתחויות עצומות בכל תחום ניהול הכסף בעולם. ואולם, בעוד שלחיסכון לטווח בינוני וארוך (פנסיה, גמל, קרנות השתלמות) יש מודעות מאוד גדולה, בהשקעה לטווח קצר ובינוני יש עדיין סוגיות רבות שמשקיעים אינם מודעים אליהן או לחשיבותן. ייתכן כי הסיבה לכך היא שבעוד שאת החיסכון הפנסיוני אנו מחויבים לנהל באופן מוסדר דרך חברת ביטוח המציעה שירותים כאלה, בהשקעה לטווחים קצרים יותר האפשרויות מגוונות יותר.

כמו בכל השקעה, גם כשמשקיעים לטווח קצר חייבים לזכור כי תחום ההשקעות הוא עסק למקצוענים. לא מספיק רק להכיר את שוק ההון, לעקוב אחרי החדשות והאתרים הכלכליים המובילים, אלא חייבים גם לקרוא סקירות על מצב המקרו וניתוחים על חברות (אולי גם לפגוש אותן כדי להבין מקרוב במה הן עוסקות ומה מצבן הפיננסי), לעקוב אחר אירועים שעשויים להשפיע על חברות, על הבורסה ועוד.

כשהמקצוענים מתמקצעים, אתם מרוויחים

גם מי שעובדים בשוק ההון ממשיכים כל הזמן להתמקצע ולהכיר מוצרים חדשים, רעיונות השקעה נוספים, חברות חדשות ואפשרויות השקעה מעניינות. כך למשל אנחנו בהראל פיננסים ביצענו ב-3 השנים האחרונות פרויקט עצום ממדים של חיזוק משמעותי של מחלקת ההשקעות במטרה לייצר מצוינות בהשקעות. במהלך הפרויקט הזה הושקעו לא מעט משאבים בתחקור, למידה ומפגשים עם אנשי השקעות, חברות ובתי השקעות מובילים מכל העולם. בליווי יועץ חיצוני מיוחד, שידרגנו את תהליכי ניהול ההשקעות וקבלת ההחלטות, גייסנו מנהל השקעות ראשי ומנהלי השקעות מנוסים ומצליחים נוספים.

התוצרים של פרויקט המצוינות בהשקעות היו מדהימים – לא רק בשיפור בתשואות של תיקי הלקוחות שלנו, אלא גם בשיפור בתשואות ובדירוגי הקנייה בבנקים של קרנות הנאמנות של הראל וכן בתחום החדשנות המוצרית. בשנתיים האחרונות הנפיקה הראל פיננסים מוצרים חדשניים שונים שאפשרו ללקוחות  להיחשף לאפיקים שעד עתה היו פחות מוכרים לרבים, כמו חברות בתחום הציוד הרפואי בעולם או מדדים חדשים בשוק המניות והאג”ח בישראל. החדשנות הזו בלטה גם במוצרים אלטרנטיביים שונים, המיועדים בעיקר ללקוחות מסווגים (בעלי עושר פיננסי גבוה יחסית) כולל קרן נדל”ן או קרן חוב לנדל”ן – שאפשרו לראשונה למשקיעים ליהנות מהניסיון רב השנים של קבוצת הראל בתחומים אלה.

השקעות טובות זה העיקר, אבל זה חייב לבוא במעטפת המתאימה. אם אין לך סלולרי של מנהל לקוח אישי ומישהו להתייעץ, מי יספר לך מה עושים היום בתיק ההשקעות, האם מבצעים שינויים? מי יוכל להסביר לך על הדיווח הרבעוני או להציע לך מוצרים חדשים המותאמים לצרכיך? פעילות ניהול התיקים מפוקחת על ידי ועדת השקעות והכסף שלך נשאר בבנק שלך, בסניף שלך על שמך, כך שאפשר לראות בדיוק במה הוא מושקע בכל רגע, אפשר להרגיש הרבה יותר בנוח.

פרסים זה חשוב, אבל כשיש מישהו להתייעץ איתו זה חשוב יותר

בזכות ההצלחות הללו, זכתה הראל פיננסים בפרס “בית ההשקעות הצומח לשנת 2019” בוועידת “עדיף”* של סוכני הביטוח והעיתונאים הפיננסים, לאחר שנכסיה גדלו במעל 30%. כיום מנהלת החברה 60 מיליארד ₪ בתיקים מנוהלים, בקרנות נאמנות ובמוצרים אלטרנטיביים. זה אחרי שב-2018 זכינו בתואר “בית ההשקעות של השנה” על ידי אותו גוף.

אז כמה יעשה הכסף שלכם השנה? אי אפשר לדעת מראש וזה כמובן תלוי גם בתיק ההשקעות שבנינו בהתאם לצרכים שלכם. את כל אלה קובעים בפגישה ללא עלות, שבה יגיע אליכם מתכנן פיננסי מקצועי לשיחה של שעה על קפה במקום שנוח לכם. אם תגיעו לפגישה עם מסמכים המתעדים את הנכסים הפיננסיים וההשקעות שלכם – הוא גם יוכל לבחון פתיחת תיק השקעות כחלק מניתוח פיננסי כולל. זו גם תהיה ההזדמנות לעדכן שבקרוב תוסיפו לתיק שלכם גם את הבונוס של הרבעון האחרון.

 

 

 

*על פי תוצאות טקס נבחרי שנת 2019 של “עדיף” מיום 9.12.19. עדיף תקשורת בע”מ היא חברת התקשורת המובילה בישראל בתחום הביטוח והחיסכון ארוך הטווח. החברה מרכזת עבור פעילי הענף את כל החדשות, המידע, הידע והכלים הנדרשים להם לעבודתם. לעדיף מערכת חדשות מקצועית, עצמאית ואובייקטיבית. ** אין באמור במסמך זה כדי להוות תחליף לייעוץ מס, ייעוץ משפטי, או ייעוץ השקעות בידי בעל רישיון על פי דין, המתחשב בצרכים ובנתונים הייחודיים של כל אדם ***האמור לעיל אינו מהווה משום המלצה להצטרפות לקבלת שירות של ניהול תיקים בהראל פיננסים ו/או לרכישת ניירות ערך ונכסים פיננסים המונפקים ומנוהלים על ידי קבוצת הראל פיננסים.רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!