מדריך השדה לאסטרטגיות ולטקטיקות מנהיגות של קצין ב”אריות הים”

ג’וקו וילניק

שיעור א’ – תתנתק

המחלקה של ג’וקו וילינק (Jocko Willink), בחור צעיר שהצטרף ל”אריות הים”, נשלחה לאימוני תקיפה נגד אסדת נפט בים. מתקנים מהסוג הזה נמצאים במפרץ הפרסי. בעת מלחמה כוחות אויב עלולים להשתלט עליהם, ולכן מחלקתו של וילינק הייתה צריכה ללמוד כיצד לכבוש אותם בחזרה.

“מה שהופך מקומות מהסוג הזה למאתגרים במיוחד הוא מורכבות המבנה”, מסביר וילינק בספרו (Leadership Strategy and Tactics: Field Manual (2020. מדובר בסוג של מבוך שבו יש גרמי מדרגות, מסדרונות וחדרים, ומקומות פתוחים המכוסים בציוד רב. גרמי המדרגות המוכרים מסרטי פעולה מקשים מאוד על החיילים להסתיר את תנועותיהם והאויב יכול לזהות אותם ממרחק רב.

“בתור ‘הבחור החדש’ ניסיתי לבצע את התנועות הנכונות ברגע הנכון, והקשבתי לקריאות שהגיעו ממנהיגי המחלקה שלנו. לא היו לי יכולות יוצאות דופן: לא הייתי היורה הכי טוב, לא הייתי השולף המהיר ביותר ולא הייתי הצוללן הטוב ביותר בצלילות שעשינו. אבל הרגשתי די טוב עם הטקטיקות שהראו לנו ואיך שיישמו אותן. שמתי לב למנהיגי המחלקה שלי, התבוננתי בתהליכי קבלת ההחלטות שלהם וניסיתי להבין למה הם בחרו לעשות דברים מסוימים”.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!