מזכיר המדינה פומפאו: “רדיפת הפאלון גונג חייבת להסתיים”

מזכיר המדינה של ארה”ב, מייק פומפאו, פרסם ב-20 ביולי הצהרה המגנה את רדיפת מתרגלי הפאלון גונג – שיטת מדיטציה שלווה בסין הנרדפת מאז 1999 על ידי המשטר הסיני – וקוראת לעצור אותה

מזכיר המדינה של ארה”ב מייק פומפאו | תמונה: ANDREW HARNIK POOL AFP via Getty Images

מאז הקמת האפוק טיימס הקפדנו לחשוף בצורה עקבית את הרדיפה האכזרית שמתרחשת בסין נגד מתרגלי הפאלון גונג, שיטה שלווה של מדיטציה ושיפור עצמי על פי הערכים “אמת, חמלה סבלנות”.

רדיפת מתרגלי השיטה החלה ב-20 ביולי 1999, אז מנו מתרגלי הפאלון גונג בין 70 ל-100 מיליון איש בסין. בהוראת מנהיג סין לשעבר, ג’יאנג דזה-מין, נאסר לתרגל את השיטה ומתרגלים הושלכו למחנות עבודה בכפייה לחינוך מחדש, לבתי כלא ולמרכזי מעצר, בהם עברו עינויים קשים הנמשכים עד ימים אלה, במה שנחשב כפשע נגד האנושות.

ב-2006 חשפנו לראשונה בעולם שבמחנות העבודה בכפייה מבוצעת גם קצירת איברים ממתרגלי השיטה, הנחשבים בריאים יחסית, במטרה למכור את איבריהם לאנשים מרחבי העולם המגיעים לסין כדי לבצע השתלת איבר. פרקטיקה הנמשכת עד עתה.

בעקבות החשיפה באפוק טיימס, פתחו בחקירה גופים בין-לאומיים בלתי תלויים. הגופים ערכו מחקרים ממושכים ואישרו את הדיווחים – על קצירת האיברים ועל הרדיפה הממושכת.

להלן תרגום דבריו של פומפאו:

יום השנה ה-21 לרדיפת הפאלון גונג על ידי הרפובליקה העממית של סין

מייקל ר. פומפאו, מזכיר המדינה האמריקני

20 ביולי 2020

מאז 1999, המפלגה הקומוניסטית של סין (המק”ס) שאפה לחסל את הפאלון גונג, שיטת תרגול רוחני שמקורה בסין, וכן את המתרגלים השלווים ומגיני זכויות האדם שנלחמו על זכותם לחיות לפי אמונתם. עדויות נרחבות מראות שממשל הרפובליקה העממית של סין ממשיך לדכא ולהתעלל בקהילה הזו עד היום, כולל דיווחים על עינויים של מתרגלי פאלון גונג ומעצרים של אלפים מהם.

בשנה שעברה אירחתי את ד”ר יו-חואה ג’אנג, אחת מניצולי הפאלון גונג הרבים במסע הרדיפה של המק”ס, במשרד הממשלתי לקידום חופש האמונה. לאחר ששרדה את מה שתיארה כעינויים בזמן ששהתה במחנה עבודה ובכלא בסין, היא מצדדת [כעת] בבעלה הכלוא, מא ג’ן-יו, שסבל חודשים של עינויים בגלל שסרב לוותר על אמונותיו בתרגול הפאלון גונג.

אנחנו קוראים לממשל הרפובליקה העממית של סין לסיים באופן מיידי את ההתעללות וההתעמרות המושחתת במתרגלי פאלון גונג, לשחרר את אלו הכלואים בשל אמונתם, כמו מא ג’ן-יו, ולהתייחס למקום הימצאם של מתרגלים שנעלמו. עשרים ואחת השנים שבהן נמשכת רדיפת מתרגלי הפאלון גונג, הן הרבה יותר מדי זמן, וזה חייב להסתיים.

לקריאת המקור באנגלית: אתר מחלקת המדינה של ארה”ב.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!