סין: הבלבול בצמרת המשטר מגיע לתקשורת הרשמית

אחד מכלי התקשרות בשליטת המשטר הסיני פרסם מאמר מערכת שמבקש מהשלטון הבהרות לאור ריבוי השמועות על הפיכה

אתר ה- Global Timeפרסם ב-22 במרץ מאמר מערכת הקורא לבהירות רבה יותר מצד רשויות המשטר המרכזיות לאחר שמועות שהתפשטו ברשת האינטרנט לגבי ניסיון הפיכה ברחובות בייג’ינג

בשבוע שעבר נשטפה רשת האינטרנט הסינית בגל שמועות אודות ניסיון הפיכה  שפרץ במרכז בייג’ינג. העיתון היומי Global Times, אחד משופריו הרשמיים של המשטר הסיני, פרסם ביום ה’ מאמר מערכת הקורא לרשויות המפלגה לפרסם הנחיות ברורות כיצד להתמודד עם גל השמועות.

מאמר המערכת מתייחס גם לשמועות הרוחשות סביב האירוע המכונה "תקרית צ’ונג-צ’ינג". בריחתו של סגן ראש העיר צ’ונג צ’ין, וואנג לי-ג’ון, לקונסוליה אמריקנית בבקשת מקלט מדיני.

העיר צ’ונג-צ’ינג הפכה למקור של היריבויות החשאיות שמנהלים ביניהם גורמים רמי דרג במפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס). בו שי-לאי, שכיהן בעבר כמזכיר המפלגה הקומוניסטית בעיר צ’ונג-צ’ינג, ובן בריתו ג’ואו יונג-קאנג החבר בוועדה המתמדת של המק"ס (הפוליטבירו) כממונה על המשטרה, נקלעו בשבועות האחרונים למאבקי כוחות חריפים מול ההנהגה הבכירה. על פי השמועות שהתפשטו ברשת, שני אלו הן דמויות המפתח מאחורי ניסיון ההפיכה שפרץ בבייג’ינג בשבוע שעבר.

מאמר המערכת שפורסם ללא שם הכותב קורא לרשויות הבכירות ביותר במפלגה להבהיר את המצב הנוכחי. המאמר, על פי רוב בעקיפין, עוסק גם בשמועות המתפשטות כבר זמן ממושך בנוגע לאירועים וחושף את הבלבול הרב בכל הנוגע למי הוא האחראי בימים אלו על המדינה.

המאמר חוזר ומדגיש את חשיבות הציות לצווי הוועדה המתמדת של מק"ס. יחד עם זאת נטען בו גם שטבעי שהציבור הרחב דן במחלוקות. המאמר גם מציין במרומז את החרדה ותחושת חוסר הוודאות השוררת במנגנוני המפלגה בכל הנוגע למצבה הנוכחי של הנהגת המפלגה.

במאמר המערכת נכתב: "על פני השטח, נראה שהשמועות מגיעות מכל מקום; למעשה, החברה כולה ממתינה לשמוע את קולה הסמכותי של הוועדה המתמדת של המפלגה הקומוניסטית הסינית. בחברה שלנו, לבבותיהם של האנשים יציבים; הציפיות שלנו מכינוס מוצלח של הקונגרס הלאומי ה-18 למען עתידה הקרוב של סין, לא השתנו". הקונגרס הלאומי ה-18 צפוי להתכנס לקראת סוף השנה ובו ייקבע יורשו של מנהיג המפלגה הנוכחי הו ג’ין-טאו.

"אנחנו מאמינים שהוועדה המתמדת של המק"ס האיצה את עבודתה בתגובה לדאגותיו הפוליטיות של הציבור. אנחנו מקווים שחבריה יצליחו להגיע למסקנותיהם מהר יותר. ככל שנשמע מהר יותר את קולה הסמכותי של הוועדה, כך תוכל החברה להיות צלולה יותר, והציבור הרחב ירגיש בטוח בעצמו יותר", נכתב במאמר.

המאמר אינו מופיע במהדורה האנגלית של היומון הסיני, אך הוא פורסם בהרחבה גם באתרי אינטרנט נוספים.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!