מקור: מנהיג סין לשעבר ג’יאנג דזה-מין במצב צמח

אדם המעורה במצבו הבריאותי של מנהיג סין לשעבר, סיפר ל”אפוק טיימס” כי הוא מחובר למכשירים שמשאירים אותו בחיים

ג'יאנג דזה-מין

ג’יאנג דזה-מין – צילום: Minoru Iwasaki-Pool/Getty Images

במשך חודשים היה סימן שאלה גדול סביב מצב בריאותו של ג’יאנג דזה-מין, המנהיג הקודם של המפלגה הקומוניסטית הסינית (המק"ס). הפעם האחרונה שבה הוא נראה מתהלך בציבור הייתה בחודש אוקטובר בשנה שעברה, תקופה קצרה לאחר שכלי תקשורת בהונג-קונג ולפחות שדרן סיני אחד דיווחו שהוא מת.

אבל כעת, מקור פנימי בסין המעורה במצבו של ג’יאנג, סיפר ל"אפוק טיימס" כי ג’יאנג נמצא במצב "צמח", ומחובר למכשירים רפואיים ולאינפוזיה שמשאירים אותו חי.

המקור, שביקש להישאר בעילום שם מחשש לחייו, ציין כי משמעות הדבר שג’יאנג אינו מעורב במאבקי הכוחות הפנימיים שמתרחשים לאחרונה בתוך המק"ס.

ג’יאנג דזה-מין הוחלף בהו ג’ין-טאו בשנת 2004, אבל מאחורי הקלעים המשיך לשמור על כוחו כשהנהיג את אחד משני המחנות בתוך המק"ס.

למחנה של ג’יאנג משתייכות שתי דמויות מפתח בהנהגה הסינית: ג’וֹאוּ יונג-קאנג, שאחראי על כוחות הביטחון של סין, ובו שי-לאי, לשעבר מזכיר המפלגה בעיר צ’ונג-צ’ינג שפוטר מתפקידו לאחרונה. את המחנה השני בתוך המק"ס מוביל הו ג’ין-טאו נשיא סין הנוכחי. למחנה משתייך ראש הממשלה המכהן וון ג’יא-באו.

ג’יאנג (85) היה יו"ר המק"ס בין השנים 2002-1989, נשיא סין בין 2003-1993, ויו"ר הוועדה הצבאית המרכזית בין 2005-1989. הוא עלה לשלטון ב-1989 לאחר שקידם בחודש יוני באותה שנה את פעולות כוחות הביטחון של סין בכיכר טיאננמן, שהסתיימו לבסוף בטבח. כעשר שנים לאחר מכן, ביולי 1999, הוא פקד על תחילת הרדיפה נגד ה"פאלון גונג" (ראו הסבר בסוף הכתבה) .

במאבקי הכוחות הפנימיים המתרחשים כעת בתוך המק"ס, שימש ג’וֹאוּ יונג-קאנג, שכאמור אחראי על כוחות הביטחון של סין, כממלא מקומו של ג’יאנג דזה-מין.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!