גאו ג’י-שנג, “המצפון של סין”, חי

משפחתו ביקרה אותו בכלא

גאו ג'י שנג

“המצפון של סין” עורך הדין גאו ג’י-שנג – צילום: The Epoch Times

גאו ג’י-שנג, עורך הדין המפורסם לזכויות אדם המכונה לעתים קרובות "המצפון של סין", כלוא באזור המערבי המרוחק בפרובינציית שין-ג’יאנג.

אשתו, גנג-הה, סיפרה אתמול (יום שלישי) בריאיון טלפוני, שאחיו הבכור, גאו ג’י-יי, וחותנו, גנג-יון-די, הורשו לבקרו ב-24 במארס. חדשות אלה מאשרות שגאו חי ובריאותו יציבה, עובדה שהוטלה בספק לאחר שמספר חדשים לא הגיעו כל ידיעות לגבי מצבו ומקום הימצאו.

גאו, נוצרי באמונתו, נחשב בעבר לאחד מעורכי הדין המבטיחים ביותר בסין. לאחר שהחל לעסוק בתביעות הקשורות להפרות זכויות אדם ואף פרסם שלושה מכתבים פתוחים הקוראים למשטר בסין להפסיק את רדיפת מתרגלי השיטה הרוחנית "פאלון גונג" (פאלון דאפא) הוא נחטף ועונה מספר פעמים.

אשתו ושני ילדיו של גאו שהיו נתונים להטרדות מתמידות מצד המשטר, ברחו מסין ב-2009 והם חיים כיום בארה"ב.

פגישה קצרה

בני משפחתו של גאו הגיעו לפגישה ממחוז שאן-שין כשהם מלווים באנשי ביטחון. בפגישה שארכה 30 דקות הם הורשו לשוחח איתו בטלפון דרך מחיצת זכוכית.

"אבי דיבר [עם גאו] במשך 10 דקות, כשהוא יושב על שרפרף", סיפרה גנג-הה. "גאו שאל לגבי בריאותו של כל אחד במשפחה… אבי ענה: ‘לאחר שראיתי אותך [עכשיו], אני מרגיש טוב’. כאשר גאו שמע זאת, הוא פרץ בבכי".

גנג-הא גם ספרה על הקשיים בהם נתקל אחיה כאשר ניסה בעבר להיפגש עם גאו: הוא הגיע לבייג’ינג ב-24 בפברואר וכל רשויות המשטר אליהן פנה דחו אותו. פעם אחת הוא אפילו נעצר על ידי אנשי ביטחון.

גאו ג’י-שנג כלוא בבית הסוהר "שאיה" מאז דצמבר 2011, ומרצה מאסר של שלוש שנים.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!