בארץ אהבתי הדובדבן פורח

מדי שנה באביב לובשת יפן חג. פריחת הדובדבן אופפת את האוויר בצבעי ורוד לבן המבשרים התחלה חדשה

יפן

פריחת הדובדבן ביפן: מעליך “גג ורדרד”, לרגליך מרבד קסם רך עשוי עלי פרחים והרוח השובבה מרקידה לה אלפי פיסות של יופי ורוד – צילום: YOSHIKAZU TSUNO/AFP/Getty Images

שקטה בצבעיה, עדינה כמו נשים יפניות, בגווני לבן-ורדרד שקטים, מפארת פריחת הדובדבן את הנוף העירוני והכפרי של יפן למשך 10 ימים בלבד (סוף מארס-תחילת אפריל).

רבבות פואמות וציורי מופת מתארים עד כמה ענוגה היא פריחת הדובדבן (הסקורה ביפנית). שירי פופ, ניירות מתנה ושמלות מעוצבים בהשראת הסקורה. עד כדי כך מרהיבה היא פריחת הדובדבן ביפן, שתיירים רבים מתכננים את מועדי טיולם לפי מועדי פריחת עצי הדובדבן.

הערצה לפריחה ולאביב

יפן

שקטה בצבעיה, עדינה כמו נשים יפניות, בגווני לבן-ורדרד שקטים, מפארת פריחת הדובדבן את הנוף – צילום: Koichi Kamoshida/Getty Images

פירוש מילולי של "הנמי" הוא "התבוננות בפריחה". השימוש במושג זה מתייחס רק לפריחת הדובדבן. פשוט ליהנות להתבונן בפריחת הדובדבן. מרחוק נראים העצים הפורחים כעננים יפיפיים, במבט מקרוב ניתן ליהנות מיופיו של פרח בודד. "הנמי" המסורתי כולל פיקניק ושתיית סאקה תחת עצי הדובדבן עמוסי הפריחה. לעתים אף נערכים טקסי תה בגנים.

לפריחה, ופריחת הדובדבן בפרט, יש סמליות רבה במסורות של יפן וסין. הפריחה מסמלת את זמניותם של החיים בגלל התקופה הקצרה של לבלוב הפרחים. הלבלוב מסמל גם את הפן הנשי של הטבע.

יפן

פשוט ליהנות להתבונן בפריחת הדובדבן. מרחוק נראים העצים הפורחים כעננים יפיפיים, במבט מקרוב ניתן ליהנות מיופיו של פרח בודד – צילום: AFP PHOTO/Yoshikazu TSUNO

פריחת הדובדבן ביפן היא אירוע בקנה מידה לאומי. מהדורות החדשות יעקבו אחר קצב התקדמות הפריחה מאוקינאווה שבדרום החל מסוף ינואר דרך טוקיו וקיוטו לקראת אמצע מארס ובאי הצפוני הוקאידו באפריל. מאד מומלץ לערוך את הביקור הראשון ביפן בדיוק בעונה זו.

ההאנהפונוקי (Hanafubuki) אינה מילת לחש של קוסמים, למרות שהיא מתארת מראה קסום בהחלט. מילה זו מתייחסת לרוח המעיפה את עלי הפרחים העדינים מהעצים ויוצרת מראה מרהיב. האוויר מלא באלפי עלעלי פרחים מסתחררים. מעליך "גג ורדרד", לרגליך מרבד קסם רך עשוי עלי פרחים והרוח השובבה מרקידה לה אלפי פיסות של יופי ורוד. אם התמזל מזלך ופיסת יופי כזו נחתה בכוס הסאקה שלך, מובטח לך מזל טוב.

סיירת פריחת הדובדבן

לא צריך לנסוע הרחק מחוץ לערים הגדולות כדי ליהנות ולחגוג "הנמי" מושלם תחת עצי דובדבן עמוסי פריחה. הערים היפניות מתברכות בפארקים רחבי ידיים, בטירות עתיקות שסביבן גנים מרשימים ובמקדשים רבים שגם להם גנים מעוצבים. כל אלה מהווים בעונת האביב מקומות מושלמים ל"הנמי" שם תוכלו לפרוס על הקרקע מחצלת ולהתענג על כל היופי הזה שהוא בר חלוף.

פריחת דובדבן

מידע על פארקים מומלצים וטבלת תחזית פריחה נלקחו מהאתר: http://www.japan-guide.com/e/e2011.html

Shinjuku Gyoen – הוא פארק בסגנון מערבי ויפני בו יותר מ-1000 עצי סאקורה הנמנים על עשרות שונים. האווירה שלווה ורגועה למרות מקומו המרכזי של הפארק בלב טוקיו.

מועד – תחילת אפריל

דמי כניסה: 200 יין

יפן

פשוט ליהנות להתבונן בפריחת הדובדבן. מרחוק נראים העצים הפורחים כעננים יפיפיים, במבט מקרוב ניתן ליהנות מיופיו של פרח בודד – צילום: AFP PHOTO/Yoshikazu TSUNO

Ueno Park – אחד המקומות הפופולריים, העמוסים והרועשים ביותר ביפן בעונת פריחת הדובדבן. בפארק יש יותר מ-1000 עצי דובדבן הסדורים בשדרה ארוכה המובילה למוזיאון הלאומי. זהו מקום טוב למבקרים בטוקיו בתחילת אפריל, שכן הפריחה בפארק מתחילה יומיים-שלושה לפני הפריחה במקומות אחרים בטוקיו.

מועד – תחילת אפריל

הכניסה חופשית

יפן

אישה לבושה בקימונו עליו מצוירים פרחי דובדבן לכבוד חגיגת ה”הנמי” בו אלפי יפנים מבלים בחיק הטבע וצופים בעצי הדובדבן פורחים – צילום: Koichi Kamoshida/Getty Images

Chidorigafuchi – מאות עצי דובדבן המקשטים את גדות תעלת המים של טירה מתקופת האדו, מסביב ל-Kitanomaru, יוצרים את אחד המקומות המרשימים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן. ניתן לשכור סירות משוטים ופדלים. בערב העצים הפורחים מוארים ויוצרים מראה מרשים. ממש בקרבת מקום מצויים דוכני אוכל רבים.

מועד – תחילת אפריל

הכניסה חופשית


* * הכותבת היא ישראלית המתגוררת ביפן

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!