מקור בבייג’ינג: ראש ממשלת סין קורא לתקן את העוולה שנעשתה לפאלון גונג

מקור פנימי סיפר לאפוק טיימס על דברים שאמר ראש ממשלת סין במהלך פגישה של מנהיגי המפלגה

וון ג'יא-באו

ראש ממשלת סין וון ג’יא-באו מנופף בידו עם הגיעו למסיבת עיתונאים שנערכה בסמוך לנעילת כינוס הקונגרס העממי הלאומי של סין ב-14 במארס. לפי מקור בבייג’ינג, וון קרא לסיום רדיפת הפאלון גונג – צילום: Lintao Zhang/Getty Images

וון ג’יא-באו, ראש ממשלת סין, קרא לסיים את רדיפת הפאלון גונג (פאלון דאפא) ולפצות את מתרגלי השיטה הרוחנית, כך על פי מקור בבייג’ינג.

להצעתו של ראש הממשלה התנגדו ג’ואו יונג-קאנג החבר בוועדה המתמדת של הפוליטביורו, וגם אנשי המחנה שמזוהה בתוך המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) עם ג’יאנג דזה-מין, לשעבר מנהיג סין.

ג’יאנג דזה-מין החל את הרדיפה נגד הפאלון גונג ב-1999 וג’ואו יונג-קאנג, שכיהן כשר לביטחון הציבור בשנים 2007-2003, ועומד מאז 2007 בראש הוועדה המרכזית לפוליטיקה וחוק של המק"ס, האחראית כמעט לכל היבט של אכיפת החוק בסין, היה מעורב ביישום הרדיפה. לגבי הו ג’ין-טאו, המנהיג הנוכחי של המשטר הסיני, אמר המקור כי הוא לא העיר דבר בנוגע להצעתו של וון ג’יא-באו.

התבטאות על קצירת האיברים

נושא קריטי שעלה לאחרונה לכותרות הוא קצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג. זה התחיל כאשר וואנג לי-ג’ון, לשעבר מפקד משטרת העיר צ’ונג-צ’ינג ברח לקונסוליה האמריקנית בעיר צ’נג-דו וביקש מקלט מדיני.

מאמינים שוואנג לי-ג’ון מעורב בעצמו במעשי הזוועה. בנאום שנשא בשנת 2006, הוא התרברב על כך שהשגיח על "אלפי" ניתוחי קצירת איברים במסגרת תפקידו כמפקד משטרת ג’ין-ג’ואו שבפרובינציית ליאו-נינג. אולם בנאומו הוא לא ציין במפורש שמדובר בקצירת איברים של מתרגלי פאלון גונג.

בו שי-לאי, לשעבר מזכיר המפלגה בעיר צ’ונג-צ’ינג, כיהן כמושל פרובינציית ליאו-נינג בשנים 2004-2000. קצירת איברים כפויה ממתרגלי פאלון גונג חיים התגלתה לראשונה בשנת 2006 באותה פרובינציה, שקיבלה את הכינוי "מוקד הרעש" של פרשיית קצירת האיברים.

לפי המקור, ראש הממשלה וון ג’יא-באו גינה את קצירת האיברים ואת מעורבותו של בו שי-לאי ביישום הקצירה, במהלך פגישה פנימית שנערכה במשרדי הנהגת המפלגה בבייג’ינג. הפגישה עסקה בתקרית שבה הגיע וואנג לי-ג’ון לקונסוליה האמריקנית.

"ללא חומרי הרדמה, קצירתם של איברים חיים ומכירתם בעבור כסף, האם זה דבר שבן אדם מסוגל לעשות?", אמר ראש הממשלה בפגישת מנהיגי המפלגה, כך לפי המקור. "דברים כמו אלו התרחשו במשך שנים רבות. אנחנו עומדים לפרוש, אבל זה עדיין לא נפתר", אמר.

"עכשיו, כשתקרית וואנג לי-ג’ון התפרסמה בכל העולם, השתמשו בה כדי להעניש את בו שי-לאי. פתירת סוגיית הפאלון גונג צריכה להיות הבחירה הטבעית", ציטט המקור את וון ג’יא-באו.

מנועי חיפוש לא מצונזרים

הדיווח לפיו וון ג’יא-באו ביקש ממנהיגיה הבכירים של המפלגה לתקן את העוולה כלפי מתרגלי הפאלון גונג מוצא חיזוק לתופעות המוזרות שהופיעו לאחרונה ברשת האינטרנט הסינית:

על פי רוב, מונחים הקשורים לפאלון גונג או לרדיפתו הם בין הנושאים המצונזרים ביותר ברשת האינטרנט בסין, אולם בשבוע השלישי של מארס, חיפושים שנחסמו עד אז הניבו לפתע תוצאות.

ב-21 במארס, בסביבות השעה 2 בלילה (שעון בייג’ינג) מנוע החיפוש הסיני "ביידו" ביטל את הצנזורה על השם "ג’ואן פאלון", שמו של ספר ההדרכה המרכזי של הפאלון גונג. תוצאות החיפוש של "ביידו" גם הציגו מידע מאתר האינטרנט הרשמי של הפאלון גונג, ובכללן את תמונתו של מייסד הפאלון גונג, לי הונג-ג’י, את תמונתו של סמל הפאלון וכן תמונות של מתרגלי פאלון גונג בשעה שהם מתרגלים את התרגילים המדיטטיביים.

בסביבות השעה 8 בערב ב-23 במארס, מנוע החיפוש "ביידו" הציג תוצאות חיפוש גם למונח "קציר דמים". "קציר דמים" הוא שמו של ספר שנכתב על ידי עורכי הדין הקנדיים דיוויד קילגור ודיוויד מטאס. הספר מציג את חקירתם לגבי הטענות על קצירת איברים כפויה ממתרגלי פאלון גונג חיים. "ביידו" הציג מידע העוסק בקצירת האיברים ממתרגלי הפאלון גונג, ובכלל זה מאמר הסוקר מסיבת עיתונאים שנערכה להצגת הספר.

בערב ה-23 במארס, מאמר שכותרתו "עדות לתהליך קצירת האיברים ממתרגלים חיים" (Witnessing the process of live organ harvesting) הופיע ב"ביידו" בעקבות חיפוש המונחים "וואנג לי-ג’ון קצירת איברים חיים". המאמר עוסק ברדיפת מתרגלי הפאלון גונג ובקצירת האיברים החיים מהם.

כמו כן, ב-23 במארס חיפוש מילות המפתח "הצתה שקרית" (False Fire) הציג תכנית וידיאו שהופקה על ידי ערוץ הטלוויזיה NTD. התכנית חושפת את תעמולת המשטר הסיני אודות הצתה עצמית לכאורה של חמישה מתרגלי פאלון גונג בכיכר טיאננמן שבבייג’ינג בשנת 2001. הסרט של NTD מראה שהתקרית, שנסקרה בהיקף נרחב על ידי התקשורת הסינית הנתונה לשליטת המשטר, הייתה למעשה הונאה.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!