“תינוק הכסף” – הריאליטי האכזרי של סין

כלכלנים מרבים לדבר על מדיניות “הילד האחד” של סין במונחים סטטיסטיים: מה היחס בין גברים לנשים ואיך זה יתרום לצמיחת התמ”ג של סין. אולי הגיע הזמן לדבר על כך במונחים אנושיים – כמה שווים החיים?

סין

מדיניות “הילד האחד” של סין אינה רק מונחים סטטיסטיים והשפעה על התמ”ג אלא גם שאלה אנושית: כמה שווים החיים? (אילוסטרציה) למצולמת אין קשר לכתבה – צילום: Ed Jones/AFP/Getty Images

גברת ליו (36) מפרובינציית שאן-דונג עבדה עד לאחרונה בבית ספר ממשלתי בסין. היא נשואה פלוס אחד ואת ילדה השני הפילה לפני שמונה שנים לאחר הריון לא מתוכנן. באביב האחרון היא הרתה שוב וקיבלה החלטה לא פשוטה: ללדת בסתר את ילדה השני בסין.

אבל מישהו במקום העבודה גילה על הריונה והלשין לממונים עליה. בתוך כמה ימים נשיא בית הספר, סגן הנשיא, ומנהל המחלקה ל"תכנון המשפחה והאוכלוסייה" ניסו לשכנע אותה לעשות הפלה. "הם ביקשו ממני לחתום על הצהרה בה אני ערבה לכך שאני לא בהריון, ושבמידה שאהיה בהריון אקח על עצמי את האחריות לכל התוצאות", סיפרה ל-TheEpochTimes.

אבל היא לא חתמה. לאחר כמה ימים היא גילתה שניתקו את אספקת המים והחשמל לביתה. גם החניה הקבועה נלקחה ממנה. את עבודתה היא איבדה. מקור הפרנסה היחיד שנותר למשפחתה היה בעלה.

להמשך הכתבה: CHINABIZ.CO.IL

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!