רישומי שיחות טלפון חושפים: צמרת ההנהגה בסין ידעה על קצירת האיברים

חוקרים סמויים התקשרו לבכירים במפלגה הקומוניסטית ולהפתעתם קיבלו תשובות המאששות את העובדה שהם יודעים ואולי אף מעורבים בקצירת איברים

וואנג ג'י-יואן

נציב הארגון העולמי לחקירת הרדיפה של הפאלון גונג, וואנג ג’י-יואן – צילום: The Epoch Times

אלו שהרימו את שפופרת הטלפון – ביניהם כמה מהאנשים החזקים ביותר במפלגה הקומוניסטית הסינית – ידעו שאין עליהם לדבר על הנושא בקו לא מאובטח. בכל זאת, התשובות התמציתיות שענו סיפקו לבן שיחם – חבר בארגון זכויות אדם שהסווה את זהותו – אמירות שמהן השתמעה העובדה שידעו על, ולעתים אף לקחו חלק, בקצירת איברים מאסירי מצפון בסין, מתרגלי פאלון גונג (פאלון דאפא).

הארגון העולמי לחקירת הרדיפה של הפאלון גונג (WOIPFG), קבוצה לזכויות אדם, פרסמה ב-30 באפריל הקלטות אודיו של שש שיחות טלפון שבוצעו החל בשנת 2008 ועד אמצע אפריל 2012. מהשיחות התברר שמנהיגי המפלגה בדרגים הגבוהים ביותר יודעים על קצירת האיברים.

וואנג ג’י-יואן, דובר WOIPFG, סרב לספר כיצד הצליח הארגון להשיג את מספרי הטלפון של בכירים במפלגה, וגם סרב לספק מידע על זהות המתקשרים ומיקומם. מומחים שהאזינו לשיחות מאמינים שהן אמיתיות.

"השיחות מגלות בבירור שהוועדה לענייני פוליטיקה וחוק (PLAC) והעומד בראשה, ג’ואו יונג-קאנג, היו מעורבים ישירות בקצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג חיים. זו הפעם הראשונה שאנו מספקים הוכחה כזו. זהו רצח עם", אמר וואנג.

מי נשאל ואיך הוא הגיב

בחודש שעבר נשאל שר התעמולה לי צ’אנג-צ’ון האם נעשה שימוש ב"מעורבותו של בו שי-לאי ברצח והסרת איברים ממתרגלי פאלון גונג כדי להרשיע אותו (את בו שי-לאי – המת’)". תשובתו של לי הייתה: "ג’ואו יונג-קאנג מופקד על עניין זה באופן ספציפי. הוא זה שיודע על כך".

במאי 2008 שוחח בטלפון אחד החוקרים עם ג’ואו יונג-קאנג, ושאל אותו אודות קבוצה של מתרגלי פאלון גונג שנמלטה ממתחם צבאי בפרובינציית סצ’ואן לאחר רעידת האדמה שפקדה את האזור. ג’ואו ענה בשאלה: "כמה אנשים [נמלטו]?"

שיחה טלפונית שערך אחד החוקרים בחודש שעבר עם טאנג ג’ון-ג’יה, שכיהן כראש הסניף האזורי של ה-PLAC בפרובניציית ליאו-נינג, מעידה שבפגישות בכירי המפלגה דנו בנושא קצירת איברים בכפייה. החוקר שאל את טאנג ג’ון-ג’יה: "איזה סוג של הוראות נתן בו שי-לאי בנוגע להוצאת אברים ממתרגלי פאלון גונג?" בתשובה אמר: "התבקשתי לטפל בעניין הזה. למעשה מרכז המפלגה מטפל בזה… בזמנו בעיקר דיברנו על כך בפגישות במסגרת הוועדה המתמדת".

המונח "מרכז המפלגה" מתייחס למנהיגים בבייג’ינג; "הוועדה המתמדת" במקרה זה מתייחסת לוועדה המתמדת בפרובינציית ליאו-נינג. בוועדה יושבים בכירי המפלגה בפרובינציה.

שיחות הטלפון אינן עונות על השאלה האם קצירת האיברים מהמתרגלים בוצעה כחלק מאסטרטגיה שיטתית, מכוונת, מוכתבת מלמעלה כלפי מטה, או האם היה זה מבצע מקומי שהחל במטרה לייצר הכנסות וקיבל מאוחר יותר את אישורם של מנהיגים מסוימים במפלגה.

הבכירים שעמם התקיימו שיחות הטלפון לא סיפקו הודאה ישירה על מעורבותם או השתתפותם בקצירת האיברים. לעתים קרובות, במשך השיחה, הם הפכו לזהירים ודיברו על שימוש ב"טלפון האדום", קו מאובטח בין בכירי המפלגה. עם זאת, תגובותיהם העידו על כך שהם יודעים כי מתבצע נוהל של קצירת איברים.

"אף אחד לא מכחיש דבר [בשיחות], והכול מתאים למה שידוע לנו", אמר דייוויד מטאס, עורך-דין בין-לאומי לזכויות אדם, ומחבר שותף של דו"ח בנושא קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג בסין.

איתן גוטמן, עיתונאי חוקר שערך בעבר מחקר על קצירת האיברים בסין וכתב בהרחבה על הנושא, אמר: "אף לא אחד מבין הנשאלים אמר פשוט ‘מה השטויות האלה? אין לי מושג על מה אתה מדבר’".

האם ההקלטות אמינות?

מסרנו תרגום של שיחות הטלפון לידי איתן גוטמן וביקשנו ממנו להעריך האם המידע אמין שמופיע בהן בנושא קצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג הוא אמין. גוטמן הקשיב גם לתיעודי האודיו באתר של WOIPFG.

אית'ן גוטמן

איתן גוטמן – צילום: Simon Gross/The Epoch Times

איתן גוטמן: "המטלפנים החוקרים נפגעו מאוד מכך שלא היו יכולים לדבר בקו המאובטח, ‘הקו האדום’. לחוקרים אין שום קשר ישיר לנושא, אפילו לא באמצעות מכרים משותפים להם ולנחקרים, וגם אין להם קשר לחקירות קודמות שבוצעו. סוג החקירה הזה דומה למתיחה טלפונית; כל אחד מהנשאלים הבין בסופו של דבר שזה רעיון גרוע מאוד לדון בקצירת האיברים בקו טלפון לא מאובטח עם אדם שהוא מתחזה בפוטנציה. יחד עם זאת – וזה מדהים – אף לא אחד מהנשאלים אמר פשוט ‘מה השטויות האלה? אין לי מושג על מה אתה מדבר’, או לחילופין: ‘זו שמועה מטופשת שהופצה על ידי הפאלון גונג. ובכלל מי אתה?’"

האם לדעתך השיחות אמיתיות, ואם כן, מדוע?

"זו השאלה הקריטית ביותר. אני מאמין שהשיחות אמיתיות משלוש סיבות:

1. במספר שיחות החוקר "מפשל" ומתקפל כאשר השאלות מופנות אליו. אם אתה מעמיד פנים, עליך לעשות רושם מקצועי. אני משבח את WOIPFG על ששחרר לפרסום הקלטות לא ערוכות.

2. השקיפות מצד הנשאלים עלתה בצורה דרמטית מאז 2008 ועד היום. זה מתקבל על הדעת. סין נמצאת במאבקי מנהיגות והמחנה של ג’יאנג דזה-מין נמצא בעמדת התגוננות. הבכירים רוצים להציל את עורם, טאנג-ג’ון-ג’יה נשמע להוט להפליל את בו שי-לאי. הכול מסתדר יחד.

3. נראה שוויי ג’יאן-רונג [ראש "המשרד לבניית צוות" של ה-PLAC] מרגיש שמקליטים אותו. כדי למזער את הנזק הוא חוזר ועומד על כך שהתרחשה קצירת איברים "בשלב מוקדם מאוד" ולפני זמן רב. בדיוק כפי שאדם אשם פועל תחת חקירה: ממזער את הפשע, טוען שחוק ההתיישנות תקף כאן ושבעבר הרחוק הוא לא היה קשור לזה".

איזה תפקיד מילא לדעתך מנגנון הביטחון של סין בקצירת האיברים? האם המידע הזה משנה משהו שידוע לנו אודות קצירת איברים בסין?

"זה מאשר כמה נקודות שאנו כבר יודעים. פרובינציית ליאו-נינג הייתה מרכז קצירת האיברים. בסיסים צבאיים, ואנו מניחים שגם בתי חולים צבאיים שימשו כבסיסי מעצר.

"זה גם עוזר לאשר דבר שחשדנו בו. אנו יודעים שסין היא מדינה המפעילה פיקוח כללי ובתי חולים צבאיים אינם פטורים מכך. כלומר, אין ספק שה-PLAC ידעה מה מתרחש. כמו שלי צ’אנג-צ’ון אומר: "ג’ואו יונג-קאנג עומד בראש… הוא יודע על זה".

"ויש עוד כמה דברים מעניינים. טאנג ג’ון-ג’יה אומר ‘התבקשתי לטפל בעניין הזה’. הוא מזכיר מעורבות ישירה של ‘מרכז המפלגה’ ופגישות ב’וועדה המתמדת’. השאלה היא עד היכן בדיוק הגיעה המעורבות?

"וויי ג’יאן-רונג אומר שכל זה קרה לפני זמן רב. בקרוב נשמע עוד הרבה אמירות מסוג זה לפני שתיחשף האמת במלואה. אנחנו נשמע איך כל הפרשה התמצתה בכמה שחקנים רעים: בו שי-לאי, ג’ואו יונג-קאנג, וג’יאנג דזה-מין. נשמע אפילו איך כמה אנשים רק מילאו פקודות.

"ואז יועלו השאלות המשניות: האם לואו גאן פקד על ביצוע קצירת איברים? האם ג’ואו יונג-קאנג רק המשיך על פי התוכנית? או האם התוכנית התחילה כפרויקט ליצירת רווחים של בתי החולים הצבאיים וההנהגה ‘הצטרפה לנסיעה’? יכול להיות שאף פעם לא נקבל תשובה ברורה. אם זה היה כמו וועידת ואנזה של הנאצים, אז קרוב לוודאי שכל הסיכומים הושמדו.

"אולם שאלת המפתח היא זו: האם הוועדה המתמדת של הפוליטבירו יודעת? האם ראש המפלגה הו, ראש הממשלה וון, ושי ג’ין-פינג, כנראה הנשיא הבא, יודעים? שאלה זו לא נענתה היום, אך אני חושב שהם יודעים. ואני חושב שהמפלגה הקומוניסטית הסינית עומדת לבחור לבצע טיהור פנימי בהיקף מוגבל כדי לקבור את סוגיית קצירת האיברים – זאת בהנחה שהמערב יקבל בצייתנות את ‘הפיתרון הסופי’ הזה. אפשרות אחרת היא שהמפלגה תתפרק לגמרי".

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!