מדיטציה בניו יורק ובישראל: ברחבי העולם מציינים את יום הפאלון דאפא ה-20

פאלון גונג

מאות מתרגלי פאלון דאפא במנהטן – צילום: אפוק טיימס

פעם בשנה, בדיוק היום (13.05), מתחלפת האווירה בכיכר טיימס (Times Square) בניו יורק – אחד המקומות העמוסים בעולם. אווירת הגודש שיוצרים המוני תיירים ומקומיים שעוברים בין חנויות ורכבות תחתיות במרכז מנהטן, מתחלפת באווירת מדיטציה והתבוננות פנימית שיוצרים מתרגלי פאלון דאפא (פאלון גונג), שיטת תרגול רוחנית שמקורה בסין, המתורגלת בכל העולם.

האנשים שהגיעו למרכז מנהטן באו ממדינות רבות כדי לחגוג 20 שנה להפצת הפאלון דאפא. בישראל צוינו החגיגות בירושלים, ברחבת שער יפו ביום שישי בבוקר (11.5).

לפי מרכז המידע של הפאלון דאפא, בדיוק ביום ראשון לפני 20 שנה, מר לי הונג-ג’י, מייסד הפאלון דאפא, העביר את ההרצאה הפומבית הראשונה של הפאלון דאפא בבית ספר בעיר צ’אנג-צ’ון שבצפון מזרח סין, לפי מרכז המידע, בתחילת 1999 כבר היו בסין לבדה כ-100 מיליון איש שתרגלו פאלון דאפא.

"בפאלון גונג, לא רק גילינו שיטה התורמת לבריאות, לשלווה ולחיינו, אלא אפילו מעבר לכך, גילינו דרך לחזור ל’אני’ המקורי והאמיתי שלנו… להתחבר שוב לצד טוב הלב והשמימי שלנו", סיפר ארפינג ג’אנג, דובר מרכז המידע של הפאלון דאפא בניו יורק.

"נשמתי מחייכת בתוכי"

פאלון גונג

מתרגלות פאלון גונג מקוריאה בבגדים מסורתיים מתרגלות מדיטציה מחוץ למבנה האו”ם בניו יורק ב-11 במאי – צילום: אפוק טיימס

גברת סוונסון, מתרגלת משבדיה, סיפרה כיצד התחילה ללמוד ולתרגל פאלון דאפא: "במקצועי אני אחות מוסמכת. במשך זמן רב סבלתי מכאבי גב והרגשתי שחוקה בעבודתי. עבדתי ביחידה בה אושפזו ילדים במצב קשה וסבלתי מנדודי שינה. יום אחד, בחופשת הפסחא בשנת 1995, סיפר לי ידיד על מורה לצ’י-גונג העומד להגיע לשוודיה מסין, די צעיר אך חכם מאוד. משהו בלבי אמר לי שאני חייבת לנסות כיוון זה, וללא דיחוי נרשמתי לקורס "פאלון דאפא" (פאלון גונג).

"כאשר למדנו את תרגילי השיטה הרגשנו שלווים ומלאי אנרגיה. מאסטר לי הונג-ג’י, שלימד את השיטה, עבר בינינו בחיוך ותיקן את תנועותינו. זו הייתה תקופה מיוחדת. ההרצאות שהרצה בפנינו תורגמו מסינית תוך כדי דיבורו. ניתנה לנו אפשרות לשאול שאלות והמאסטר ענה בחמלה על כולן.

"לפני שמצאתי את הפאלון דאפא כמהתי למצוא משמעות בחיי. שאלתי את עצמי מדוע יש כה הרבה סבל בעולם, מדוע על הילדים החולים במקום עבודתי לסבול כל כך, האם החיים באמת אמורים להיות כאלה; ראשי היה מלא שאלות. הפאלון דאפא היה התשובה שקיבלתי.

פאלון גונג

מאות מתרגלי פאלון גונג מתרגלים מדיטציה מול מבנה האו”ם בניו יורק – צילום: אפוק טיימס

"לאחר שהתחלתי ללמוד את השיטה השתפרה שנתי. ישנתי כמו ילד ולא לקחתי עוד גלולות שינה. גם לא הייתי זקוקה עוד למשככי כאבים כי גופי התחדש וכאבי הגב נעלמו כלא היו. בכל פעם שתרגלתי הייתה לי הרגשה שנשמתי מחייכת בתוכי. הפאלון דאפא ניקה וריפא את לבי ואת גופי".

"הרדיפה בסין הכתה אותנו בהלם""ביולי 1999 החלה בסין רדיפה של מתרגלי השיטה. לא הייתי יכולה להבין מדוע זה קרה. אמצעי התקשורת בסין החלו לפרסם מידע כוזב על פאלון דאפא, והתקשורת המערבית אימצה את זה. באותו סתיו של 1999 שמענו לראשונה על שיטות העינויים האיומות שהופעלו בבתי כלא על מתרגלי פאלון דאפא בסין.

"רצינו לעשות דבר-מה. נסעתי עם כמה מתרגלים עמיתים לבייג’ינג בנובמבר 1999 כדי לדבר עם התקשורת ולראות מה מתרחש. נפגשנו עם כמה עיתונאים מערביים, הסברנו להם מהו באמת הפאלון דאפא, ואף התראיינו ל-CNN. כמו כן פגשנו בשני מתרגלים סינים שסיפרו לנו על מה שאירע למתרגלים אחרים מאז תחילת הרדיפה.

פאלון גונג"כעבור שנתיים נסעתי עם קבוצת מתרגלים לטיאנאנמן. רצינו לעשות משהו עבור ידידינו הסינים שנרדפים. הממשלות, כפי שהיה ברור, לא עשו מספיק. רצינו להסביר למפלגה הקומוניסטית שזה לא נכון ולא טוב לרדוף אנשים טובי לב וחפים מפשע.

"אבל כשהגענו לכיכר טיאנאנמן עצרו אותנו שוטרים למשך 36 שעות בערך. במעצר פגשנו גם שוטרים שהבינו שמתרגלי הפאלון דאפא חפים מפשע. קצין משטרה אחד אמר לנו בתסכול: "אני יודע שמתרגלי הפאלון דאפא לא עשו דבר רע, אבל עלי למלא את תפקידי!"

"מאז, עברו כ-13 שנה. הלכנו דרך ארוכה, ואולי יום אחד, עוד זמן לא רב, תיפסק הרדיפה ונוכל לפגוש שוב את עמיתינו, מתרגלי השיטה בסין".

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!