וידאו: צ’ן גואנג-צ’נג נוחת בארה”ב ומדבר עם עיתונאים

צפו במסיבת העיתונאים שכינס פעיל זכויות האדם הסיני, זמן קצר לאחר שנחת בארה”ב

צ'ן גואנג-צ'נג

צ’ן גואנג-צ’נג במחווה לצד אשתו, רגע לפני מסיבת העיתונאים – צילום: Andy Jacobsohn/Getty Images

 פעיל זכויות האדם העיוור צ’ן גואנג-צ’נג נחת הלילה (שבת) בארה"ב עם אשתו ושני ילדיו, ומיהר לקיים מסיבת עיתונאים. זה יום משמח לפעילי זכויות אדם, פוליטיקאים ותומכים שעזרו לצ’ן להילחם על חרותו.

בריחתו הדרמטית של צ’ן ב-22 באפריל ממעצר הבית שבו היה נתון בעיר מגוריו בפרובינציית שאן-דונג, משכה תשומת לב בין-לאומית והפכה למוקד ביחסי סין-ארה"ב. צ’ן הגיע לשגרירות ארה"ב בבייג’ינג ב-27 באפריל, אך בעקבות לחץ שהפעילו הרשויות בסין הוא עזב את השגרירות ב-2 במאי. הרשויות איימו כי יפגעו במשפחתו אם לא יעזוב מיד את שגרירות ארה"ב. בו-זמנית, נרקמה עסקה שתאפשר לו להישאר בסין וללמוד באחת האוניברסיטאות במדינה.

אולם, העסקה החלה להיראות לא אטרקטיבית עבור צ’ן בעת שקיבל טיפול רפואי בבית חולים. כוחות ביטחון סיניים שנכחו בבית החולים דאגו לבודד אותו, הכו חברים שניסו לבקרו והמשיכו לרדוף את משפחתו. כשצ’ן הביע לבסוף את רצונו לעזוב את סין, ג’רום כהן, פרופסור ומומחה לחוק הסיני באוניברסיטת ניו יורק, הזמין את צ’ן לאוניברסיטה ובכך מנע מבוכה דיפלומטית בין ארה"ב והמשטר הסיני. תהליך עזיבתו של צ’ן הושלם ב-19 במאי.

וידאו ממסיבת העיתונאים מאת חדשות NTD:

{flvstart}chen-guangcheng{/flvstart}

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!