אתר Boxun מדווח: בו שי-לאי ומכריו צפויים להישפט בקרוב

לפי הדיווח – אשתו של בו שי-לאי החשודה ברצח איש העסקים ניל הייווד צפויה לקבל עונש מוות; וואנג לי-ג’ון שברח לקונסוליה האמריקנית צפוי לקבל מאסר עולם

בו שי-לאי גו קאי-לאי

בו שי-לאי המודח ואשתו גוּ קאי-לאי – צילום: New Epoch Weekly Photo Archive

מקורות בסין הדליפו מידע לאתר החדשות Boxun הפועל מחוץ לגבולות סין, לפיו בכירים במפלגה הקומוניסטית שהיו מעורבים בפרשיות האחרונות שזעזעו את השלטון הסיני, צפויים לעמוד בקרוב למשפט. בין הבכירים: וואנג לי-ג’ון, קצין משטרה בכיר שברח בחודש פברואר לקונסוליה האמריקנית בצ’נג-דו וככל הנראה העביר לאמריקנים מידע סודי; בו שי-לאי, שפוטר מתפקידיו במפלגה בהמשך לפרשת וואנג לי-ג’ון; ואשתו גו קאי-לאי, החשודה ברצח איש העסקים הבריטי ניל הייווד.

אתר Boxun מאפשר לכל אדם לשלוח אליו מידע, גם באופן אנונימי. עורכי האתר פועלים כדי לאמת את נכונות המידע, ולאחר מכן מפרסמים אותו באתר. מאז תקרית וואנג לי-ג’ון, גדלה כמות הדיווחים באתר וכללה פרטים על הפרשה מפי מקורות אנונימיים, שמאוחר יותר אומתו בחלקם על ידי כתבי TheEpochTimes.

לפי הדיווח באתר, קיימת אפשרות שגו קאי-לאי, החשודה ברצח ניל הייווד, תעמוד בפני עונש מוות. אף על פי שבעלה חשוד אף הוא במעורבות ברצח, הוא לא צפוי לעונש מוות, לדברי אותם מקורות, שדיווחו כי הוא ו-וואנג לי-ג’ון צפויים לקבל עונש מאסר שתקופתו בין 16 שנה עד מאסר עולם. וואנג לי-ג’ון יואשם בשלושה סעיפים: בגידה, שחיתות חמורה ושימוש בעינויים.

לדברי מקור נוסף שציטט העיתון South China Morning Post, הוקם צוות משפטי מיוחד להכנת משפטו של וואנג לי-ג’ון שיתקיים בעיר צֶ’נג-דוּ. לפי הדיווח, השלטון המרכזי שואף לסיים את הטיפול בפרשה לפני פתיחת קונגרס המפלגה ה-18 שיתכנס בהמשך השנה. עם זאת, העיתון ציטט מקור נוסף שאמר כי וואנג זכה בהכרה על "תרומתו החשובה" לחקירת בו שי-לאי.

דמות בכירה נוספת במפלגה הקומוניסטית שלא הוזכרה היא ג’ואו יונג-קאנג, ראש מנגנוני ביטחון הפנים של סין שנשללו ממנו סמכויותיו עד לסיום החקירה בעניינו. לפי דיווחים שונים, וואנג העביר לאמריקנים מידע על קשר שקשרו בו שי-לאי וג’ואו יונג-קאנג לחבל בבחירת שי ג’ין-פינג כיורשו של הו ג’ין-טאו, מנהיג המק"ס המכהן.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!