סין: העצומה ששינתה את לו”ז ההנהגה הקומוניסטית

300 כפריים דרשו לשחרר ממאסר מתרגל פאלון גונג חף מפשע. ל-TheEpochTimes נודע כי המהלך החריג לא נעלם מעיני בכירים בהנהגה הסינית, שאף רואים בו נקודת מפנה היסטורית

סין

שני דפים מהעצומה (מימין) מכילים 300 חתימות של כפריים הקוראים לשחרורו של מתרגל פאלון גונג – צילום: The Epoch Times

מתברר כי עצומה שהגישו 300 כפריים גרמה למנהיגי המפלגה הקומוניסטית הסינית (המק"ס) לשנות את סדר יומם. לאפוק טיימס נודע כי "הוועדה המרכזית לפיקוח על המשמעת" הגישה ל-24 חברי הפוליטבירו מסמך המתאר את המקרה, וכי כמה מחברי הוועדה המתמדת היו מזועזעים לאחר שקראו אותו.

העצומה שהגישו בחודש אפריל 300 תושבי הכפר ג’ואו-טון, הנמצא ליד העיר בוֹּטוּ שבפרובינציית הֶא-ביי, דרשה מהרשויות לשחרר אדם המתגורר בכפר, בשם וואנג שיָאו-דונג.

וואנג היה מורה בכפר וזכה לאהדה רבה. ביתו נבזז והוא הואשם בייצור והפצת תקליטורים המכילים מידע על רדיפת מתרגלי הפאלון גונג בסין. שיטה זו המתרגלת מדיטציה שליווה וידועה גם בשם "פאלון דאפא" הפכה נושא ללעז והשמצה על ידי המפלגה הקומוניסטית מאז שהחלה רדיפת מתרגלי השיטה ב-1999, הנמשכת עד היום.

מקור המקורב לצמרת ההנהגה סיפר ל-TheEpochTimes שכמה חברים מהדרג הבכיר במפלגה חושבים כי המקרה ישנה את מהלך ההיסטוריה, כפי שקרה בסיפור של הכפר שיאו-גאנג בתקופתו של דנג שיאו-פינג.

ב-1978 סיכנו 18 בני הכפר שיאו-גאנג את חייהם בחתמם על הסכם סודי שבו חילקו את האדמה החקלאית שהייתה בבעלות הקומונה – לחלקים שניתנו לכל משפחה. הסכם זה קיבל במשך הזמן הכרה נרחבת כסמל של תחילת התקופה של הגידול הכלכלי המהיר והתיעוש שחוותה סין ב-30 השנים שחלפו מאז. המסמך ההיסטורי עם טביעות האצבע האדומות של הכפריים מוצג עתה במוזיאון הלאומי של סין. העצומה שהגישו תושבי הכפר ג’ואו-טון אף היא נחתמה עם טביעות אצבע אדומות.

המקור סיפר כי מנהיגים בצמרת המפלגה ובכללם שי ג’ין-פינג (המועמד להיבחר כראש המפלגה הבא), לי קה-צ’יאנג (סגן רוה"מ) וג’ו רונג-ג’י (ראש הממשלה הקודם) מדברים אודות העצומה, וחלקם אף הביע רצון ליישב את העניין.

300 החתימות יצרו אתגר עבור הנהגת המק"ס. בעוד נושא הפאלון גונג נחשב לטאבו בסין, החתימות עם תביעות האצבע מייצגות הזדהות של כפר שלם עם מתרגל פאלון גונג. במילים אחרות, תושבי הכפר אינם מוכנים לשתוק ולציית מתוך פחד לנוכח הרדיפה של חברם, דבר העשוי לרמוז על אבדן שליטה של המפלגה באזור זה. עיקר כוחה של המפלגה מגיע מיכולתה לשלוט על הציבור ולגרום לו לציית.

ב-15 במאי התקשרנו למשרד המחוז שבפיקוחו נמצא הכפר ג’ואו-טון, אך האדם שענה לטלפון לא שיתף איתנו פעולה. ב-25 במאי התקשרנו שוב, והפעם מסר האדם שקיבל את השיחה כי וואנג שיאו-דונג נתון עדיין במעצר, אך הוסיף שרשויות המחוז שוקלות מחדש כיצד להגיב לעצומת הכפריים.

מקרים נוספים

איש אקדמיה מוכר שהתראיין ב-25 במאי ל-TheEpochTimes תחת השם הבדוי צ’ין מינג (למען ביטחונו), סיפר כי אנשי אקדמיה בבייג’ינג דנים כרגע בכתיבת מכתב משותף הפונה למרכז המפלגה בבקשה לפתור את סוגיית הפאלון גונג ולהעניק למתרגלי השיטה הגנה חוקתית. צ’ין טוען כי מכתב מסוג זה עשוי לגרום למפלגה לפעול לפני כינוס הקונגרס ה-18, בחודשים הקרובים. במקרה שלא תינקט פעולה, אנשי האקדמיה ימשיכו לעמוד על שלהם, אמר צ’ין.

מקרים דומים שבהם אזרחים מבקשים בגלוי הגנה על מתרגלי פאלון גונג הופכים ליותר ויותר שכיחים בסין.

בשלהי 2011, 40 כפריים בפרובינציית ליאו-נינג חתמו על עצומה הדורשת את שחרורו של בן כפרם ג’אנג גואו-שיאנג, מתרגל פאלון גונג שהוחזק במעצר בלתי חוקי על ידי הרשויות המקומיות בשל אמונותיו.

בספטמבר 2011, כ-2,300 כפריים מהעיר צ’ינג-הואן-דאו בפרובינציית הא-ביי חתמו על עצומה בדרישה לשחרר מהכלא מתרגל פאלון גונג בשם ג’ואו שיאנג-יאנג.

ב-27 במארס השנה הגנו חמישה פרקליטים על מתרגלי פאלון גונג בבית הדין המחוזי אצ’נג בעיר חרבין שבפרובינציית היילון-ג’יאנג. עורכי הדין טענו כי לאזרחי סין יש זכות חוקתית לקיום חופש דת. אחד מעורכי הדין, דונג צ’יאן-יונג, אמר כי רבים מאנשי אכיפת החוק מסתייגים מרדיפת מתרגלי פאלון גונג מאז שמפקד משטרת צ’ונג-צ’ינג, וואנג לי-ג’ון, הודח בעקבות ניסיון עריקה כושל לקונסוליה אמריקנית ב-6 בפברואר.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!