מקור מדווח: וואנג לי-ג’ון סיפר לאמריקנים על קצירת האיברים

אילו פרטים מסר מפקד משטרת צ’ונג צ’ינג בביקורו החפוז בקונסוליה האמריקנית? ועדת החוץ של בית הנבחרים האמריקני קיבלה תדרוך פרטי וסודי בנושא

וואנג לי-ג'ון

וואנג לי-ג’ון, לשעבר ראש הלשכה לביטחון הציבור בעיר צ’ונג-צ’ינג, מארס 201 – צילום: Feng Li/Getty Images

וואנג לי-ג’ון, לשעבר מפקד משטרת צ’ונג-צ’ינג וסגן ראש העיר ערך ביקור מפתיע ונמהר בקונסוליה האמריקנית בעיר הסמוכה צ’נג-דו בפברואר האחרון, ביקור שזכה לכותרות בתקשורת הבין לאומית. אולם הפרטים שמסר לעובדי הקונסוליה נותרו עדיין חסויים ברובם.

מקורות סיפרו לביל גרץ, כתב לענייני ביטחון לאומי, שוואנג סיפק לאמריקנים מידע בעל חשיבות אודות ההפיכה הצבאית שתכננו בו שי-לאי וג’וּאו יוֹנג-קאנג נגד שי ג’ין-פינג, יורשו המיועד של מנהיג המפלגה הקומוניסטית הסינית, הו ג’ין-טאו. השמועות גם סיפרו שבביקורו של וואנג בקונסוליה הוא ניסה לערוק ולקבל את הגנת הקונסוליה.

מקור בעמדת מפתח סיפר לאחרונה ל-The Epoch Times שוואנג העביר לפקידי הקונסוליה מסמכים סודיים הכוללים מידע קריטי אודות מעורבותם של בכירים בהנהגת המפלגה הקומוניסטית ברדיפה נגד הפאלון גונג. המקור אף ציין שוואנג סיפק פרטים על קצירת איבריהם של מתרגלי הפאלון גונג שהוצאו להורג בבתי החולים הצבאיים, בבתי הסוהר, בבתי החולים הפסיכיאטריים ובמחנות העבודה בכפייה בסין.

מחלקת המדינה האמריקנית לא הגיבה לבקשות שהופנו אליה בטלפון ובאימייל לקבלת התייחסותה בעניין.

ביולי 2006 פרסמו דיוויד קילגור, לשעבר מזכיר המדינה הקנדי לענייני אסיה-פסיפיק, ועורך הדין לזכויות אדם דיוויד מאטאס, דו"ח המסכם את ממצאי חקירתם לגבי הטענות על קצירת אבריהם של מתרגלי פאלון גונג הכלואים בסין. הדו"ח ציטט עדויות מראיונות טלפוניים שנערכו עם רופאים בבתי חולים בסין, שבהם הם הודו שמתרגלי הפאלון גונג אכן מוצאים להורג ואיבריהם נמכרים להשתלה.

במאי השנה פרסמה מחלקת המדינה האמריקנית את הדו"ח השנתי שלה הסוקר את מצב זכויות האדם במדינות השונות. דו"ח זה כלל, בפעם הראשונה, התייחסות לטענות על קצירת איבריהם של מתרגלי הפאלון גונג ושל בני המיעוט האויגורי המוסלמי בסין. הדו"ח ציטט דיווחים לפיהם מתרגלי הפאלון גונג "מהווים יעד למעצרים, להטרדות ולמאסרים שרירותיים".

יושבת-ראש ועדת החוץ של בית הנבחרים איליאנה רוס-לטינן פנתה בכתב בפברואר השנה לשרת החוץ הילרי קלינטון וביקשה ממנה לקבל הסבר על התנהלותם של עובדי הקונסוליה בצ’נג-דו לאחר הגיעו של וואנג למקום. ואכן, באפריל ערך משרד החוץ האמריקני תדרוך פרטי לחברי ועדת החוץ בנוגע לביקורו של וואנג לי-ג’ון בקונסוליה. לתקשורת לא הועברו כל פרטים מהתדרוך.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!