רופאים דנים בקצירת איברים בסין במהלך כנס להשתלות

תיירות ההשתלות לסין פוחתת, אך מספר ניתוחי ההשתלות בסין גדל

{flvstart}TRANSPLANT-CONGRESS{/flvstart}

קבוצת "רופאים נגד קצירת איברים בכפייה" טוענת שחלה התקדמות במגמת צמצום תיירות ההשתלות לסין. במהלך "הכנס האמריקני להשתלות" שהתקיים בסוף השבוע בבוסטון הציגו חברי הקבוצה נתונים על קצירת איברים בכפייה מאסירי מצפון בסין.

פרופסור ג’יי לביא, מנתח לב מישראל מספר כיצד נחשף לנושא תיירות ההשתלות מסין, וכיצד הפך להיות בין יוזמיו ומקדמיו של חוק השתלות האיברים הישראלי שהיה פורץ דרך בכך שהגדיר כעבירה פלילית גם השתלות איברים שנעשו באופן לא ראוי מחוץ לגבולות המדינה.

ג'יי לביא

פרופסור ג’יי לביא בין יוזמיו ומקדמיו של חוק השתלות האיברים הישראלי – צילום: חדשות NTD

"הסיפור שלי מתחיל ב-2005 כשפנה אלי פציינט עם בשורה בלתי רגילה. הוא אמר שנמאס לו מההמתנה הארוכה לתורם לב מתאים, ונאמר לו על ידי הביטוח הרפואי שלו להגיע לסין תוך שבועיים, שם נקבע לו תאריך לניתוח השתלת לב ביום מסוים", אמר ד"ר לביא.

זה נשמע ללביא כפעמון אזהרה. כמנתח לב ידע פרופסור לביא שהלב אינו יכול להחזיק מעמד זמן רב מחוץ לגוף. משמעות הדבר שהיה תכנון מראש, שאפשרי רק אם יש כוונה שמישהו יוותר על לבו ביום ההשתלה. כלומר, מוות שתוכנן מראש.

זמן קצר לאחר מכן דיוויד מטאס, עורך דין קנדי לזכויות אדם ודיוויד קילגור לשעבר חבר הפרלמנט הקנדי, פרסמו דו"ח העוסק בקצירת איברים מאסירי מצפון חיים בסין – מתרגלי שיטת הפאלון גונג.

מאז דוחק פרופסור לביא ברופאים העוסקים בהשתלות להפסיק את תיירות ההשתלות לסין. זה עבד בישראל. לדברי פרופסור לביא: "זה הביא את תיירות ההשתלות מישראל לסין מאז 2008 לעצירה מוחלטת".

דיוויד מטאס, מחבר שותף לספר "קציר הדמים", אומר שיש ירידה בתיירות ההשתלות לסין. אולם גידול בניתוחי ההשתלות בתוך סין גרם לכך שמספר ההשתלות הכולל נותר דומה.

המשטר בסין הודה בפומבי שנעשה שימוש בהשתלות, מאיברים של אסירים שהוצאו להורג. אולם קבוצות זכויות אדם מציינות שמקור זה בלבד אינו מספיק כדי להסביר את הכמות הגדולה של ההשתלות המבוצעות שם.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!