ישראלים נגד רדיפת הפאלון גונג בסין

כ-150 ישראלים התכנסו בעצרת מחאה מול שגרירות סין בקריאה להפסיק את רצח מתרגלי הפאלון גונג בידי המשטר הקומוניסטי

שרית וינו אלעד

השחקנית שרית וינו אלעד בעצרת שקראה להפסיק את רצח מתרגלי הפאלון גונג – צילום: יאירה יסמין

ביום רביעי ה-18 ביולי התאספו כ-150 איש להוקיר את זכרם של מתרגלי הפאלון גונג שנרדפו למוות בסין. כבר 13 שנה שמתרגלי השיטה נתונים למעצרים, לשטיפות מוח, לעבודות בכפייה, לעינויים ואף למוות.

העצרת השלווה מול שגרירות סין הבליטה את העצמה של השיטה העתיקה המאמינה בשיפור עצמי המבוסס על העקרונות של אמת, חמלה, סובלנות. "לנוכח הרדיפה מתרגלי השיטה בסין וגם בעולם הגיבו בצורה מעוררת השתאות", אמר רועי בר אילן ראש מרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל.

"הם לא פנו לאלימות, הם לא עברו על החוק, אלא המציאו אינספור דרכים יצירתיות, חוקיות, נורמטיביות ושוחרות שלום כדי לחשוף את המעשים של המשטר הזה".

גלעד סלונים מנכ"ל The Epoch Times התייחס בנאומו בעצרת למצב העכשווי בסין ולמאבקי הכוחות בין בכירי המפלגה בסין הקשור במישרין לרדיפה המקיפה נגד הפאלון גונג.

לגנות את הרדיפה

משה פייגלין

משה פייגלין: כשמאות אלפי בני אדם נכלאים במחנות ריכוז ומעונים בצורה כה נוראה – חייבת מדינת היהודים לומר את דברה” – צילום: יאירה יסמין

בעצרת בתל אביב השתתפו השחקנית שרית וינו-אלעד, הרב חיים כהן ("רבנים למען זכויות אדם") ודוברים נוספים.

ח"כ איתן כבל שלח מכתב תמיכה בו הוא קורא לממשלת ישראל לגנות את הרדיפה. בעבר, לאחר ששלח מכתב דומה, קיבל כבל תגובה משגרירות סין בישראל שביקשה ממנו לא להתערב בענייניה הפנימיים של סין.

במכתב שהוקרא בעצרת כתב ח"כ כבל: "בשנים האחרונות מנסה סין להציג פנים חדשות למערב. פנים של פתיחות, של מודרניזציה, של כלכלה חופשית המתפתחת במהירות מסחררת.

"אולם לסין יש גם פנים אחרות, מכוערות הרבה יותר. פנים של עינויים, פנים של קצירת איברים פנימיים ממתנגדים פוליטיים ואסירים, וגם פנים של רדיפה על רקע חשש מחתרנות כזו או אחרת, כפי שקרה לאנשי הפאלון גונג. "מדינת ישראל חייבת להצטרף למדינות מערביות אחרות המגנות רשמית את רדיפת מתרגלי הפאלון גונג, ויפה שעה אחת קודם".

שרית וינו אלעד, שאף לקחה חלק במיצג המדמה את קצירת האיברים של מתרגלי השיטה בסין, ציינה שאין איש במפלגה הקומוניסטית הסינית שנקי מהרצח.

"אני מאחלת לבני העם הסיני את הכוחות להפיל את המשטר האפל הזה ולמצות אתו את הדין, לא בשיטותיו של המשטר, אלא באנושיות. אני מאחלת לעם הסיני חיים".

פאלון דאפא

צילום: יאירה יסמין

משה פייגלין שהשתתף אף הוא בעצרת אמר: "כשמאות אלפי בני אדם נכלאים במחנות ריכוז ומעונים בצורה כה נוראה – חייבת מדינת היהודים לומר את דברה".

יו"ר אגודת הסופרים העבריים, בלפור חקק, שלח מכתב שבו התייחס לרופאים שמשתפים פעולה עם הרדיפה למרות שבועתם לקדושת חיי אדם. הוא מאמין שיש להביא פושעים שחוללו רצח עם לבית הדין הבין-לאומי בהאג. "אין להבדיל בין דם לדם. ניאבק כולנו כנגד המשטר בסין, כנגד רעת האדם", כתב.

חיים כהן, מ"רבנים לזכויות אדם" קרא למשטר בסין ולנציגיו בשגרירות להיות מודעים לכך כי עם שאין בו ערכים של אמת, חמלה וסובלנות נידון מראש לגורל מר. הוא הקביל זאת למצב של עמנו טרם הגלות וחורבן הבית. "תנו להם חופש! תפסיקו לרדוף, לענות!" קרא אל מול בניין השגרירות הסינית.

ב-13 השנים האחרונות, נחשפו עשרות אלפי מקרי עינויים קשים, אלפי מקרי רצח ואונס, רבבות משפחות שהוחרבו. כל זה מתנהל תחת מעטה כבד של תעמולה שמצד אחד מכחישה את קיום הרדיפה ומצד שני משתמשת בשפה, במילים ובתיאורים שקריים שמנסים להצדיק אותה.

ב-13 השנים האחרונות, נחשפו עשרות אלפי מקרי עינויים קשים, אלפי מקרי רצח ואונס, רבבות משפחות שהוחרבו. כל זה מתנהל תחת מעטה כבד של תעמולה שמצד אחד מכחישה את קיום הרדיפה ומצד שני משתמשת בשפה, במילים ובתיאורים שקריים שמנסים להצדיק אותה.

ממשלות, ארגונים שונים ואנשים רבים בכל רחבי העולם קוראים במהלך השנים להפסקת הרדיפה. בישראל כ-200,000 איש חתמו על עצומה הקוראת להפסקת הרדיפה של מתרגלי השיטה בסין.

מאבקי הכוחות בסין

פאלון דאפא

הרב חיים כהן בעצרת שקראה להפסיק את רצח מתרגלי הפאלון גונג – צילום: יאירה יסמין

מה שקורה בימים אלו בסין מתמקד כולו בגורל הפאלון גונג, אמר סלונים בעצרת. "חשוב להבין שבצמרת המפלגה הקומוניסטית הסינית מעט מאוד אנשים רצו לרדוף את הפאלון גונג. לפני 13 שנה, כשג’יאנג זמין החליט, בהתקף קנאה מטורף לכפות על המפלגה להילחם בפאלון גונג, כל 6 חברי הועדה המתמדת של הפוליטבירו שמנהלת את סין התנגדו. לכן, כדי להוציא לפועל את הרדיפה הוא נאלץ לגייס שותפים לפשע.

"כל מי שהצליח להוציא את הוראותיו לפועל קודם לתפקידי מפתח בסין. כך נוצרה בחברה הסינית חבורה של פושעים המכונה היום בשם ‘מחנה הדמים’. בעזרת האנשים האלו הוא הצליח להמשיך את הרדיפה גם לאחר שעזב את תפקידו, וביחד הם נלחמים כדי למנוע מהעולם לדעת מה שהם עשו. העדויות ששמענו כאן הן רק גרגיר מזה.

"ברגעים אלה ממש מתקיים מאבק בין בכירים במפלגה שרוצים להפסיק את הרדיפה ולהביא לדין את האנשים שביצעו את הפשעים, לבין האנשים שביצעו את הפשעים ומגייסים את כל כוחותיהם. וברגעים אלה כל אחד ואחד בוחר את המיקום שלו בהיסטוריה. – גם כאן בישראל וגם בסין".

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!